Kard. Versaldi: edukacja narzędziem promowania braterstwa

Watykańska Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej oraz Ministerstwo Nauki Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisały dwustronną umowę o współpracy.

„Cieszymy się z tego porozumienia. Jesteśmy wdzięczni Papieżowi Franciszkowi za promowanie braterskiego współistnienia i dokument o międzyludzkim braterstwie” – powiedział szejk Nahyan bin Mubarak Al Nahyan, minister kultury Emiratów.

Ze strony Stolicy Apostolskiej porozumienie dotyczy katolickich szkół i instytucji edukacyjnych prowadzonych przez Kościół. Emiraty także przedstawiły listę placówek, które obejmie współpraca wynikająca z umowy. „Edukacja to najlepszy sposób na promowanie tolerancji i budowanie dobrych relacji. Dokument o międzyludzkim braterstwie z Abu Zabi przyniósł kolejne owoce” – podsumował swój pobyt w Emiratach prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, kard. Giuseppe Versaldi.

Chcemy rozbudzić edukacyjne zaangażowanie po pandemii

„Jest to ważny krok, nawet jeśli ogranicza się wyłącznie do dziedziny edukacji i działań, za które odpowiedzialne są zainteresowane ministerstwa. Dzięki tej umowie nasi studenci oraz studenci szkół arabskich będą mogli uczestniczyć we wspólnych zajęciach, nawiązywać współpracę na różnych poziomach edukacji, prowadzić razem badania, odwiedzać wzajemnie swoje instytuty i uczyć się od siebie poszukiwania wspólnych wartości z pełnym poszanowaniem różnic, bez ukrytego prozelityzmu – powiedział kard. Versaldi. – Chcemy aby to porozumienie szybko weszło w życie w pełnym wymiarze. Zwłaszcza teraz, po pandemii koronawirusa, zależy nam aby nauczyciele i studenci byli w pełni zaangażowani, a podpisana właśnie umowa może w tym znacząco pomóc. Także w tym celu, w ślad za działaniami edukacyjnymi, pojawi się szereg konkretnych inicjatyw w zakresie wymiany kulturalnej.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9