Papież pociesza i modli się za cierpiącą ludność Indii

Papież przekazał 200 tys. dolarów na doraźną pomoc dla ofiar pandemii.

„Przekazuję wszystkim mieszkańcom Indii wyrazy serdecznej solidarności i duchowej bliskości wraz z zapewnieniem o swoich modlitwach, aby Bóg obdarzył uzdrowieniem i pocieszeniem wszystkich dotkniętych pandemią” – napisał Papież Franciszek w telegramie skierowanym do kard. Oswalda Graciasa, arcybiskupa Bombaju i przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Indii.

Ojciec Święty kieruje swoje myśli przede wszystkim do chorych i ich rodzin, do tych, którzy się nimi opiekują, a zwłaszcza do osób, które opłakują stratę swoich bliskich. Zapewnia o swojej pamięci lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, pracowników szpitali, kierowców karetek pogotowia oraz tych, którzy niestrudzenie pracują, aby odpowiedzieć na najpilniejsze potrzeby swoich braci i sióstr. Z głęboką wdzięcznością przyzywa dla wszystkich Bożych darów wytrwałości, siły i pokoju.

Franciszek łączy się ze wspólnotą katolicką w Indiach i wyraża wdzięczność za dzieła miłosierdzia i braterskiej solidarności, prowadzone w służbie wszystkim; myśli zwłaszcza o ofiarności i zaangażowaniu wielu młodych ludzi. „Łączę się w polecaniu nieskończonemu miłosierdziu Pana wiernych, którzy stracili życie, a zwłaszcza wielkiej liczby kapłanów i zakonników. W tych dniach ogromnego smutku niech nas wszystkich pociesza nadzieja zrodzona w okresie wielkanocnym i nasza niezachwiana wiara w Chrystusową obietnicę zmartwychwstania i nowego życia” – napisał Papież.

Jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski podał wiadomość, że Ojciec Święty zaraz po wysłaniu telegramu przekazał 200 tys. dolarów na doraźną pomoc dla ofiar pandemii w Indiach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6