Zmarła zakonnica potrącona przez samochód, gdy wiozła jedzenie bezdomnemu

S. Maria Assunta Porcu, 63-letnia Mała Apostołka Jezusa, jechała na rowerze po jednym z mediolańskich mostów, wracając od swojego bezdomnego podopiecznego. Na światłach uderzył w nią samochód. Gdy przyjechało pogotowie, była już w stanie krytycznym...

Tam, gdzie mieszkała - w dzielnicy Quarto Oggiaro w Mediolanie - wszyscy nazywali ją "siostrzyczką". W sobotę, jak każdego wieczoru, jechała mostem na ul. Giana Battisty Grassiego, wracając od mieszkającego tam od lat bezdomnego Albańczyka, któremu woziła jedzenie, a tym razem także koc do okrycia.

"Wygląda na to, że samochód uderzył w rower na wysokości sygnalizacji świetlnej" - piszą Ilaria Solarni i Davide Parozzi w "Avvenire", największym katolickim dzienniku we Włoszech. "Gdy przyjechało pogotowie, jej stan już był krytyczny". Ratownicy podjęli desperacką decyzję o przewiezieniu siostry do szpitala Sacco di Milano, gdzie lekarzom, niestety, nie pozostało już nic innego, jak stwierdzić zgon zakonnicy.

Siostra Maria Assunta i jej rodzina przybyli na kontynent z Sardynii. Już w młodzieńczym wieku dziewczyna zbliżyła się do Zgromadzenia Małych Apostołek Jezusa w Appiano Gentile w prowincji Como i tam rozpoczęła swoją drogę zakonną. Związała się także z organizacją pozarządową "Vispe", wspierającą najuboższych, a osiemnaście lat w 80. i 90. latach ub. wieku spędziła na misjach w Burundi. W mediolańskiej dzielnicy Quarto Oggiaro, w skromnym mieszkanku przy ul. Zoagli, mieszkała ze współsiostrą, nadal służąc biednym. Aby się utrzymać, wykonywała proste prace w prasowalni lub jako pomoc domowa. Chodziła także na miejscowe targi, by zdobywać resztki jedzenia, żeby potem przekazać je biednym albo przyrządzić z nich posiłek dla podopiecznych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11