Gniazdo rodzinne to najważniejsza ze wspólnot

Ma Jasnej Górze odbyła się dziś 36. pielgrzymka małżeństw i rodzin.

„Gniazdo rodzinne to najważniejsza ze wspólnot. Parafia, szkoła, zakład pracy, samorząd czy państwo winny pełnić wobec niej rolę służebną” – zauważył na Jasnej Górze bp Romuald Kamiński. Przewodniczył Mszy dla uczestników 36. pielgrzymki małżeństw i rodzin, która w tym roku była przypomnieniem, że największym skarbem narodu jest rodzina.

„Edyta Marcin Malka i nasi synowie Ignacy, Franciszek i Augustyn i córeczka Helenka. Dzisiaj będziemy sobie ślubować miłość, wierność, po raz kolejny. Myślę, że to jest świadectwo dla naszych synów, bo potrzebujemy mocnych, trwałych rodzin, a dla nas umocnienie. To jest taki świeży oddech dla życia małżeńskiego”.

Biskup warszawsko-praski podkreślał, że dziś najbardziej potrzebna jest zakrojona na szeroką skalę ewangelizacja narodu przywracająca zgodne z nauką Kościoła, rozumienie kim jest człowiek, po co żyje, czym jest rodzina i jaki jest zamysł Boży wobec niej: „Bez takiego nauczania całego społeczeństwa nie da się wyrobić w rodzinach, w każdym z nas, postawy, która będzie autentycznym umiłowaniem Boga, ojczyzny, która będzie kazała przyjąć więcej dzieci w rodzinie, zachować trwałość rodziny, zabiegać o właściwą postawę moralną dzieci”.

Kaznodzieja podkreślał, że bardzo ważnymi ogniwami w pomocy rodzinie są szkoła i media, promujące wartości. Zauważył, że „ważne jest wsparcie ekonomiczne dla rodziny, to by pomóc młodym zorganizować dom i warsztat pracy, jednak środki ekonomiczne nie rozwiązują wszystkich spraw, bo nade wszystko potrzebne jest wskazywanie - co w życiu jest ważne.

Bp Wiesław Śmigiel przewodniczący Rady ds.Rodziny Episkopatu Polski zauważył, że jest coraz więcej rodzin otwartych na życie, łączących aktywność zawodową i społeczną z życiem małżeńskim i rodzinnym. Wciąż wyzwaniem pozostają rozwody, nie przyjmowanie potomstwa i konflikty rodzinne. Podziękował tym, którzy czynią wszystko, by rodzina była narodowym skarbem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7