Jaka przyszłość po pandemii?

Intensywna praca watykańskiej komisji Covid-19.

Zadaniem watykańskiej Komisji ds. Covid-19 jest przygotowanie przyszłości po pandemii. Bardzo pomocne okazuje się w tym nauczanie Benedykta XVI o nadziei, który pokazywał, że nasza nadzieja, a tym samym i przyszłość musi się opierać na Bogu - powiedział kard. Peter Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Wziął on udział w konferencji prasowej na temat zaangażowania Kościoła podczas pandemii.

Na pierwszej linii frontu zaangażowana jest przede wszystkim Caritas Internationalis, która realizuje w tym momencie projekty pomocowe o łącznej wartości ponad 12 mln dolarów. Za jej pośrednictwem Kościół dociera z pomocą do najbardziej poszkodowanych.

Zdaniem kard. Turksona bardzo ważne jest, aby Kościół uświadomił sobie zapotrzebowanie na szczególną posługę duszpasterską w czasie pandemii. Dotyczy to w szczególności rodzin, które straciły najbliższych i czują się zranione tym, w jaki sposób zostali oni potraktowani, a mianowicie, że odmówiono im pożegnania z krewnymi, pojednania z Bogiem i godnego pogrzebu. Tym wszystkim zajmuje się również watykańska komisja - mówi kard. Turkson.

Zbieramy informacje z całego Kościoła, by dzielić się z innymi

„Pracujemy 24 godziny na dobę. Staramy się zbierać informację i doświadczenia z całego świata, ze wszystkich Kościołów lokalnych. Sami robimy z tego jakąś syntezę i dzielimy się z innymi, z Kościołem powszechnym, ale nie jest to łatwe. To jest jeden aspekt naszej działalności: dzielić się informacjami – zaznaczył kard. Peter Turkson. - Drugi aspekt to przygotowanie intelektualne do przyszłości. Zajmują się tym poszczególne podgrupy ds. ekologii i środowiska naturalnego, służby zdrowia, pracy. Na tym polu trwają bardzo intensywne prace. Wszyscy starają się dojść do wniosków, którymi można by się podzielić z całą ludzkością i ułatwić w ten sposób budowanie światowego braterstwa.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4