Episkopat Włoch wspiera Afrykę w walce z koronawirusem

„Większość krajów afrykańskich nie posiada odpowiedniej bazy sanitarnej, aby skutecznie zmierzyć się z pandemią” – uważa Damiano Renzi, szef Fundacji Soleterre, która realizuje projekty w dziedzinie ochrony zdrowia oraz kursy formacyjne w Afryce Zachodniej, dotyczące pandemii. W ostatnim czasie fundacja otrzymała na ten cel 50 tys. Euro od Konferencji Episkopatu Włoch

W ciągu najbliższych czterech miesięcy zostanie opracowany szczegółowy plan działania. Fundacja zamierza wyposażyć zakłady opieki zdrowotnej na kontynencie w sprzęt ochronny dla personelu medycznego oraz podstawowe narzędzia terapeutyczne. Ponadto, mając na względzie profilaktykę, szkoli personel socjalny i medyczny w zakresie wiedzy na temat rozprzestrzeniania się pandemii oraz jej skutków.

W obecnej chwili działania fundacji obejmują głównie dwa szpitale: w Maroku – szpital dziecięcy w Rabacie, w którym co roku leczy się ponad 100 tys. pacjentów oraz na Wybrzeżu Kości Słoniowej – szpital uniwersytecki w Treichville, który został wyznaczony do opieki nad osobami zarażonymi koronawirusem.

Ponadto, już w 2015 roku została stworzona platforma internetowa dla telemedycyny, na której odbywał się kurs szkoleniowy z zakresu psychologii klinicznej, skierowany do lekarzy i psychologów afrykańskich.

Fundacja Soleterre działa od 2003 roku w ramach regionalnego programu w dziedzinie ochrony zdrowia w Afryce Zachodniej. Realizuje obecnie projekty w Maroku, na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Burkina Faso. W każdym z tych krajów Fundacja pracuje w ramach lokalnych partnerstw na poziomie instytucji krajowych oraz z organizacjami reprezentującymi społeczeństwo obywatelskie. Oferuje pomoc medyczną i psychologiczną, opiekę nad chorymi dziećmi i ich rodzinami, lekarstwa oraz urządzenia medyczne, a także szkolenia na miejscu i na odległość dla pracowników socjalnych oraz personelu medycznego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8