Członkowie Zakonu Maltańskiego uruchomili projekt do walki z Covid-19

Pandemia jest globalna, ale wyzwania mogą być bardzo różne w zależności od kraju.

Wirusolodzy, immunolodzy, personel oddziałów intensywnej terapii i przedstawiciele rządów odpowiedzialni za politykę zdrowotną spotykają się online na sesjach, których celem jest walka z pandemią koronawirusa. Projekt pod hasłem „Doctor to Doctor” („Lekarz lekarzowi”) zainicjował Zakon Maltański.

Pandemia jest globalna, ale wyzwania mogą być bardzo różne w zależności od kraju. Dlatego do walki z wirusem należy podejść z uwzględnieniem tych lokalnych różnic – czytamy w założeniach nowego projektu. „Inaczej walczymy z pandemią w Europie, a zupełnie inaczej np. w Palestynie czy w Afryce, gdzie ze względu na gęstość zaludnienia czy sposób życia nie można wprowadzić społecznej izolacji” - wyjaśnia Marianna Balfour, rzecznik prasowy Zakonu Maltańskiego.

W ramach projektu jak dotąd zorganizowano lub zaplanowano warsztaty dla pracowników medycznych w: Palestynie, Jemenie, Libanie, Jordanii i w RPA. „Podczas spotkań online uczestnicy mają możliwość zadawania pytań i otrzymywania porad od grupy ekspertów z różnych dziedzin pracujących na froncie walki z Covid-19” - wyjaśnia Marianna Balfour.

Dostarczamy wielu praktycznych informacji

„Jest to projekt, który gromadzi online ekspertów z krajów europejskich, dotkniętych koronawirusem, takich jak Włochy, ale także z Niemiec i Irlandii, oraz z krajów Bliskiego Wschodu, gdzie istnieje problem gęstości zaludnienia i obozów dla uchodźców. Projekt jest okazją do dzielenia się najnowszą wiedzą na temat zarządzania kryzysem z medycznego punktu widzenia i pozwala zdobyć uczestnikom spotkań wiele praktycznych informacji – mówi Marianna Balfour. - Dla tych, którzy pochodzą z gęsto zaludnionych obszarów Bliskiego Wschodu, jak Gaza, Betlejem czy Jerozolima, którzy walczą o wsparcie dla ogromnej liczby uchodźców, jak to się dzieje w Jordanii i Libanie lub borykają się ze skutkami konfliktu jak Jemen, nasza inicjatywa jest bardzo użyteczna, ponieważ dostarcza sprawdzonych sposobów na to, jak zachęcić ludzi do mycia rąk 10 razy dziennie; do używania maseczek i praktykowania jakiejś formy dystansu społecznego nawet w miejscach, gdzie jest to bardzo trudne.“

Założony w Jerozolimie w 1113 roku Zakon Maltański gromadzi osoby świeckie. Obecnie działa w 120 krajach, zajmując się głównie działalnością charytatywną. Jest szczególnie zaangażowany w pomoc osobom żyjącym na terenach targanych wojną lub dotkniętych klęskami żywiołowymi, w opiekę nad uchodźcami i dystrybucję leków oraz artykułów pierwszej potrzeby.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KORONAWIRUS

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7