Parafia wydała oświadczenie w sprawie udzielenia Komunii Hołowni

Administrator parafii Trójcy Świętej na warszawskim Solcu o. Piotr Ziewiec OCD wydał oświadczenie w sprawie wydarzenia opisanego na Facebooku przez Szymona Hołownię. Kapłan udzielający Komunii w tej parafii najpierw odmówił, a dopiero później podał Ciało Pańskie nieformalnemu jeszcze kandydatowi na prezydenta.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Hołownia o swoich poglądach w kwestiach "światopoglądowych" i odmowie udzielenia mu komunii

- W związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania Komunii Świętej panu Szymonowi Hołowni pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Nie powinna ona mieć miejsca. Odpowiedzialny za zamieszanie został upomniany i pouczony o zasadach udzielania Komunii w Kościele katolickim - napisał administrator parafii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • livka
  17.01.2020 09:04
  Czekam na rzetelną opinię. Może być nawet kurii. Tak jak to było w przypadku ks. Misiaka. Pięknie zaistniała sytuacja została wyjaśniona przez bp. Rysia. W moim odczuciu i jak czytamy w opiniach wielu komentatorów Pan Hołownia sam na siebie zaciągnął ekskomunikę deklarując podpisanie ustawy zezwalającej na aborcję, jeśli sejm ją przyjmie. Myślę, że GN powinien poddać rzetelnej analizie deklaracje ustne i pisemne p. Hołowni i sprawdzić, czy nie są podstawą do ekskomuniki. A jeśli nie... to proszę wyjaśnić dlaczego. Ponadto trzeba dać rzetelne wyjaśnienie co ksiądz zrobił źle (o ile zrobił źle) i jak powinien postąpić. Myślę, że dla dobra Kościoła nie ma bardziej kompetentnego zespołu redakcji do zajęcia się tym tematem. Pan Hołownia deklaruje rozdział państwa od kościoła, a polityczny elektorat buduje na sytuacjach, które przydarzyły mu się podczas mszy św. Najgorsze jest to, że Kościół daje się wciagać w te jego gierki... stąd moja prośba, by zgłębić temat i zawnioskować o oficjalne wyjaśnienia kurii.
 • livka
  17.01.2020 11:02
  Zastanawiam się, jak teraz postępować? Jeśli jakiś ksiądz w moim odczuciu zachowa się nagannie, to rozumiem opisywać sytuację na FB? Otrzymam przeprosiny do kilku godzin! A ja myślałam, że to trzeba w cztery oczy, potem ewentualnie do przełożonych. I czeka się miesiąc na informację, że "sprawę rozeznają"... czyli poinformujemy księdza, że parafianka się ciska ;) Żartuję oczywiście... ale zaczęłam sobie wyobrażać, jak teraz wszyscy rozgoryczeni postawą kapłana, opiszą to na FB.
 • Anonim (konto usunięte)
  19.01.2020 06:23
  I tak na koniec dyskusji: ".... pytany w "Gościu Niedzielnym", czy powinno się zakazać aborcji eugenicznej, zwrócił uwagę na to, że "widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego". Według niego, próby "zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków".
  "Być może ten kompromis nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego. Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: zło dobrem zwyciężaj" - podkreślił."

  Kto to powiedział?
 • MagdalenaPS
  21.01.2020 17:06
  MagdalenaPS
  Ja sama nie wiem co sądzić o tym. Wydaje mi się, że rozumiem rozumowanie księdza. Ale mimo wszystko, jeśli Hołownia jest tam stałym bywalcem, to chyba na jego miejscu porozmawiałabym z nim w cztery oczy przed rozpoczęciem Mszy św. A poza tym, niestety, na odmowę komunii św. zasługują przede wszystkim ci, którzy zablokowali ustawę zatrzymaj aborcję, czyli członkowie komitetów PIS (tych komitetów, które były odpowiedzialne za rozpatrzenie projektu), albo nawet sam Jarosław Kaczyński. Szymon Hołownia jest jeszcze na stosunkowo bezpiecznym etapie dywagacji "co by było gdyby", a oni już mieli szansę na to, by ratować konkretne dzieci.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7