Ratunek w dialogu i wytrwałej modlitwie

Biskupi Europy przyłączyli się do wołania Papieża Franciszka o modlitwę w intencji pokoju na świecie. Nawiązując do wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie wzywają do dialogu. Podkreślają, że trzeba uczynić wszystko, by powstrzymać „trzecią wojnę światową, czyhającą u naszych drzwi”.

Europejscy biskupi wyrażają zaniepokojenie eskalacją napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Iranem, wzrostem przemocy w Iraku i przeciąganiem się konfliktu w Libanie. Apelują o dialog i pokój podkreślając, że za wszelką cenę trzeba uniknąć globalnej wojny, w której największą cenę kolejny raz zapłaciłaby niewinna ludność cywilna. „Kościół Europy przyłącza się do błagania Franciszka o modlitwę w intencji pokoju” – mówi Radiu Watykańskiemu maronicki arcybiskup Cypru Joseph Soueif, członek Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

"Na pierwszym planie należy mieć interes i dobro osoby ludzkiej. To jest zasadnicze, w przeciwnym wypadku świat wejdzie w trzecią wojnę światową, która już czyha u naszych drzwi. Sytuacja jest bardzo poważna, trzeba odwołać się do mądrości, rozwagi, spokoju i pogłębionej refleksji, aby nie wystawić na niebezpieczeństwo prawie całego świata. Kościół w Europie kładzie na to nacisk i angażuje się w codzienne budowanie pokoju na kontynencie – mówi papieskiej rozgłośni abp Soueif. – Wzrost napięcia negatywnie odbija się na sytuacji w Iraku, który od dziesięcioleci nie zna pokoju, jest tam jedna wojna po drugiej. Bezpośrednich przyczyn tych konfliktów trzeba szukać w czynnikach ekonomicznych, takich jak ropa naftowa. Zmieniają się nazwy wojen, jednak cel zawsze jest ten sam: położenie ręki na bogactwach naturalnych. Zwykli ludzie nie chcą wojny, nie chcą być podzieleni. Irakijczycy są gotowi żyć razem, w pokoju".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9