"Nie wypowiadamy się na temat spraw personalnych księży i doniesień medialnych na ich temat. Kuria nie upomina i nie będzie upominać nikogo za wypowiedzi na temat abp. Paetza, a tym bardziej za składanie podpisów pod listem w sprawie jego pochówku” – oświadczył KAI ks. Maciej Szczepaniak. Rzecznik poznańskiej Kurii skomentował w ten sposób doniesienia mediów o tym, że księża Adam Pawłowski i Daniel Wachowiak otrzymali dekret arcybiskupa Stanisława Gądeckiego zakazujący im aktywności w mediach społecznościowych oraz kontaktów z dziennikarzami.
Według portalu „DoRzeczy” powodem miał być fakt, że duchowni ci byli współinicjatorami listu inteligencji katolickiej Poznania w proteście przeciw planom pochówku w katedrze poznańskiej abp. Juliusza Paetza.
Abp Juliusz Paetz, b. metropolita poznański, został pochowany 18 listopada na cmentarzu parafialnym na poznańskiej Starołęce, a pogrzeb miał charakter ściśle prywatny.
W marcu 2002 r. Jan Paweł II przyjął dymisję abp Paetza z funkcji metropolity poznańskiego. Dymisję tę poprzedziła wizytacja specjalnej komisji Stolicy Apostolskiej, której zadaniem było zbadanie wiarygodności zarzutów o molestowanie seksualne kleryków i księży, stawianych wówczas abp. Paetzowi.
"Jestem przekonany, że sytuacja, w której znaleźliśmy się dzisiaj, posłuży do oczyszczenia Kościoła poznańskiego" – zadeklarował abp Stanisław Gądecki, bezpośrednio po pogrzebie abp. Paetza.
Zobacz wzruszający filmowy dokument o Słudze Bożej Helenie Kmieć. Dziś 8. rocznica jej śmierci.
Niektórzy z nich są w podeszłym wieku i w złym stanie zdrowia.
Papież apeluje o zniesienie ograniczeń, które doprowadziły Syryjczyków do ubóstwa.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.