Biskupi z Australii u Papieża: łaska silniejsza niż słabość

W Rzymie przebywają z wizytą ad limina biskupi z Australii. Spotkali się już z Papieżem. Rozmawiali z nim przez ponad dwie godziny.

Dzieląc się z mediami wrażeniami po audiencji biskupi nie ujawnili, o czym rozmawiali z Ojcem Świętym. Przyznali jednak, że była to szczera i otwarta wymiana zdań, w duchu biskupiej kolegialności.

Kościół w Australii boleśnie doświadcza kryzysu skandali seksualnych i narastającej antykatolickiej nagonki. Trzeba pamiętać, że od ponad trzech miesięcy w więzieniu przebywa były metropolita Sydney kard. George Pell skazany na 6 lat pozbawienia wolności za czyny pedofilne. W sprawie istnieją spore wątpliwości. Wyrok nie jest prawomocny, kard. Pell czeka w więzieniu na rozpatrzenie apelacji.

Podczas pobytu w Rzymie australijscy biskupi często nawiązują do przeżywanego obecnie kryzysu. Upokorzenie, którego teraz doświadczamy, musi nas nauczyć pokory – mówił podczas Mszy przy grobie św. Piotra abp Mark Coleridge, przewodniczący tamtejszego episkopatu. Również aktualny metropolita Sydney wskazuje na dobroczynne i paradoksalne efekty trudnych doświadczeń. „Kiedy my jesteśmy najsłabsi, łaska Boża tryumfuje w sposób najbardziej oczywisty” – powiedział abp Anthony Fisher. Tytułem przykładu wspomniał o tym, co się dzieje w jego archidiecezji. Na procesjach Bożego Ciała po ulicach Sydney z roku na rok przybywa wiernych, a w seminarium duchownym nigdy nie było tak wielu alumnów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11