Kard. Poupard: we Francji coś się dzieje, Bóg powraca z mocą

We Francji coś się ruszyło. W świecie, w którym wiara wydawała się już martwa, Bóg powraca z wielką mocą, jak dawniej przemawia przez kamienie katedry Notre Dame – uważa kard. Paul Poupard, wieloletni przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

Rozważając tragedię, która rozegrała się w Paryżu, francuski purpurat, przyznaje, że nieodparcie nasuwają mu się słowa św. Augustyna, który uważał, że Bóg jest w stanie wyciągnąć ze zła większe dobro. Pod wpływem tego wydarzenia w wielu Francuzach budzi się przygasły już płomień wiary – mówi kard. Poupard.

"Myślimy niekiedy, że wszystko już w ludziach wygasło, ale to nieprawda. Pozostała mała iskra, z której wszystko może się rozpalić. Bóg, który wydawał się niemal nieobecny w tej postmodernistycznej kulturze, powraca z wielką mocą. I nie da się już wymazać z pamięci milionów ludzi tego obrazu płonącej katedry Notre Dame. Wszyscy zostali tym dotknięci, również niewierzący. I w sercu każdego człowieka coś się przebudziło, jakiś płomień – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Poupard. – Szok jest tak głęboki, że choć tak wiele nas różni, wszyscy nagle powracają do tego co najistotniejsze. Katedra Notre Dame to bowiem Biblia wybita w kamieniu. W niej to, co niewidzialne, staje się dostępne dla naszych oczu. A ci, którzy na to patrzą, choć dalecy od Kościoła, powracają do tego co najważniejsze. I jest to cud katedry Notre Dame.”

89-letni francuski kardynał przyznaje, że to co teraz dzieje się we Francji, może porównać tylko, z tym, co widział w Paryżu podczas II wojny światowej. Wtedy również wszyscy Francuzi śpieszyli do katedry Notre Dame. Nawet niewierzący i antykatoliccy socjaliści. W chwili próby wszyscy szukali pomocy u Naszej Pani – wspomina kard. Poupard.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9