Dodatek kobiecy do „L’Osservatore Romano” nie zniknie

Comiesięczny dodatek do „L’Osservatore Romano”, zatytułowany „Kobieta Kościół Świat” będzie się nadal ukazywał. Zapewnił o tym redaktor naczelny watykańskiego dziennika Andrea Monda po decyzji twórczyni i szefowej dodatku Lucetty Scaraffii i jej zespołu o zakończeniu współpracy z „L’Osservatore Romano”.

Swą decyzję redaktorki uzasadniły tym, że odczuwają otaczający je „klimat braku zaufania i postępującego dyskredytowania”. Skarżąc się w liście do papieża Franciszka na ograniczanie wolności wypowiedzi od czasu nominacji nowego redaktora naczelnego dziennika, Scaraffa stwierdziła, że powraca „męska kontrola” i dokonywany przez „z góry” wybór kobiet „uznanych za wiarygodne”.

W odpowiedzi Monda zapewnił, że zawsze zapewniał Scaraffie i jej zespołowi całkowitą autonomię i wolność, jakie charakteryzowały dodatek od chwili jego powstania przed siedmiu laty. Powstrzymywał się od mieszania się w prace dodatku, ograniczając się do należącego do jego obowiązków sugerowania tematów i ewentualnych autorów, pozostawiając jednak decyzję prof. Scaraffie i redakcji dodatku.

Dziękując jej za siedmioletnią pracę Monda zaznaczył, że przyszłość dodatku nie podlega dyskusji, że „jego historia nie zostaje przerwana, lecz trwa”. - Bez jakiegokolwiek klerykalizmu - dodał redaktor naczelny watykańskiego dziennika.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9