Pielgrzymki Sanktuarium w Dębowcu jest jednym z najpopularniejszych polskich miejsc pielgrzymkowych. Co roku przybywa tam około 700 pielgrzymek zorganizowanych, liczących w sumie ponad 30 tysięcy osób. Wielu jest także pielgrzymów indywidualnych. Co roku księża podczas nabożeństw rozdają ponad 90 tysięcy Komunii św.
Najwięcej grup przybywa w maju, czerwcu i wrześniu. Zdecydowanie przeważają wierni z diecezji rzeszowskiej, ale przybywają też licznie pielgrzymki z odległych rejonów kraju, a nawet z zagranicy. W ostatnich dwóch latach do Dębowca przyjechali pielgrzymi m.in. z Ukrainy, Słowacji, Litwy, Węgier, Chorwacji, Włoch, Anglii, Szwajcarii, Francji, Szwecji, a nawet USA i Meksyku.
Dojazd Dębowiec to wieś w województwie podkarpackim, nad Wisłoką, w obrębie Pogórza Jasielskiego, w diecezji rzeszowskiej. Jest siedzibą gminy, w której mieszka ponad 8 tysięcy ludzi.
Dojechać można bez problemu autobusem ze stolicy powiatu – Jasła, od którego wieś oddalona jest o zaledwie osiem kilometrów na południe.
Do Jasła można się dostać zarówno autobusem jak i pociągiem z całego kraju. Miasto ma bezpośrednie połączenia kolejowe m.in. z Warszawą, Łodzią, Krakowem, Katowicami, Rzeszowem, Radomiem i Lublinem.
Dworzec autobusowy w Jaśle znajduje się tuż koło kolejowego.
Noclegi W Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium jest 110 miejsc noclegowych w wygodnych, 2, 3 i 4-osobowych pokojach z łazienką i prysznicem. Można wykupić całodzienne wyżywienie.
W Domu znajdują się ponadto: kaplica, dwie sale konferencyjne, kawiarenka i sala audiowizualna.
Miejsca można rezerwować telefonicznie lub listownie:
Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, 38-220 Dębowiec 55; tel.: (0-13) 441 31 90, tel. kom.: 0-601 92 08 92, wew. 344, fax.: (0-13) 441 30 12, wew. 305; e-mail: dr_debowiec@poczta.onet.pl
sierpień 2003