Polem bitwy będzie cały kraj, a jedyną bronią różaniec

Tak o inicjatywie modlitewnej „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża” mówią jej organizatorzy.

„Stany Zjednoczone przygotowują się do stoczenia kolejnej bitwy w wojnie duchowej. Polem bitwy będzie cały kraj, a jedyną bronią różaniec”. Tak o inicjatywie modlitewnej „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża” mówią jej organizatorzy. Jej termin wyznaczono na 7 października.

Zadaniem „Różańca od wybrzeża do wybrzeża” jest obrona godności ludzkiej - życia, małżeństwa, rodziny i wolności religijnej. Tych samych wartości, o które od lat zabiegają biskupi amerykańscy. „Jesteśmy w stanie wojny bez granic. Nikt nie jest z niej wyłączony. Ta bezkrwawa walka ze złem ma wpływ na każdego z nas”- słyszymy w sugestywnym nagraniu wideo zapraszającym do uczestnictwa w wydarzeniu.

Chęć zorganiozowania marszy różańcowych zgłosiło do tej pory 400 organizacji. Różaniec będzie odmawiany w miejscach publicznych – na ulicach, przed budynkami urzędów, w kościołach. W Waszyngtonie inicjatywa ta połączy się z ogólnokrajowym wiecem różańcowym. Tu modlitwa będzie odmawiana przed Kapitolem.

Choć „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża” jest nową inicjatywą w Ameryce, to sama idea modlitwy w miejscach publicznych jest Amerykanom dobrze znana. Dużym powodzeniem cieszą się tu np. czuwania modlitewne od lat organizowane przed klinikami aborcyjnymi.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7