Spod sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wyruszyła dzisiaj do Medjugorie 300 uczestników III Pielgrzymki Motocyklowej "Iskra Miłosierdzia". Na 250 motocyklach przejadą 1300 km, by być świadkami wiary dla Europy.
- Od początku bardzo zależało mi na tym, żeby to nie był typowy rajd. Dlatego łączymy nasz wyjazd z ewangelizowaniem. Naszą misją i naszym zadaniem jest dawać świadectwo Chrystusa miłosiernego w Europie - powiedział ks. Adam Parszywka SDB, inspektor krakowskiej prowincji salezjanów, komandor oraz inicjator rajdu.
Pielgrzymi dotrą na miejsce 6 lipca, jadąc przez Słowację, Węgry i Chorwację. Po drodze będą uczestniczyć codziennie we Mszach św. oraz odmawiać m. in. Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Do pielgrzymów ubranych w kamizelki i koszulki z logo rajdu, przedstawiającym wpisany w kontur Polski krzyż oraz iskrę miłosierdzia, której promienie rozchodzą się z Krakowa poza granice kraju zwrócił się w trakcie odprawianej dla nich w łagiewnickiej bazylice Mszy św. abp Marek Jędraszewski.
- Tą Mszą św. rozpoczynacie szczególną misję w Europie - misję głoszenia Bożego miłosierdzia. Pokazujcie ludziom przez wasz styl życia, modlitwę i ofiarę, ale także przez waszą braterską jedność, że jest Jezus Chrystus. Pokazujcie, że pragniecie tę iskrę Bożego miłosierdzia, która tutaj objawiła się światu, nieść ją dalej, do tych, którzy może jeszcze o Chrystusie nie słyszeli lub do tych, którzy zwątpili w jego dobro, miłość i miłosierdzie - powiedział metropolita krakowski.
- Modlitwą będziecie obejmowali wszystkich, do których Bóg skieruje wasze kroki. Nie wiadomo, kim oni będą, nie do końca znacie, z kim się spotkacie, ale zawsze mieć należy to głębokie przekonanie, że to są ludzie, którzy także muszą Bożego miłosierdzia dostąpić, aby mogli być przyjęci do Królestwa Bożego. Niech wasze kroki, niech wasze drogi będą prawdziwie błogosławione, tak jak zawsze są błogosławione drogi i ścieżki ludzi, którzy innym przybliżają prawdę o Bogu bogatym w miłosierdzie - dodał abp Jędraszewski, który po Mszy św. pobłogosławił pielgrzymów, ich kaski oraz motocykle.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
„Trzeba doceniać to, co robią i dawać im narzędzia do dalszego dążenia naprzód” .
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).