We wszystkich urzędach krajowej administracji Bawarii będą wisieć krzyże

Rząd krajowy Bawarii postanowił we wtorek, że we wszystkich podległych mu urzędach będą przy wejściach wisieć krzyże - poinformował po posiedzeniu rządu premier krajowy Markus Soeder z bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU).

Zaznaczył, że krzyże nie mają być w tym przypadku symbolem chrześcijaństwa, lecz "wyznaniem tożsamości i dziedzictwa kulturowego" Bawarii. Dlatego nie będą znakami religijnymi, naruszającymi nakaz neutralności światopoglądowej - dodał. Rząd uchwalił rozporządzenie wprowadzające nowy przepis.

Jak pisze agencja dpa, krzyż, który zaraz potem Soeder umieścił w holu wejściowym siedziby rządu krajowego w Monachium, ma jednak całkiem religijny charakter. Do roku 2008 wisiał w sali posiedzeń rządu jako podarunek poprzedniego arcybiskupa Monachium, kardynała Friedricha Wettera i został przez niego poświęcony - co Soeder przypomniał.

Nowe rozporządzenie dotyczy wyłącznie placówek administracji krajowej, gdyż rząd Bawarii nie ma żadnych uprawnień w odniesieniu do działających na jej terytorium agend federalnych i samorządowych. Do tej pory wieszanie krzyży było obowiązkowe tylko w klasach w szkołach i w sądowych salach rozpraw, ale znajdują się one także w niektórych bawarskich urzędach na mocy ich własnych decyzji.

«« | « | 1 | » | »»
 • trydentina
  25.04.2018 08:28
  Bawaria ostoją wiary naszej. In nomine Christi!
 • Radek
  25.04.2018 09:42
  Brawo Bavaria! Skoro Pan Jezus jest postacią historyczną, podobnie jak Piłat, to logiczne jest że korzystniejsze jest trzymanie się rzeczywistości(nawet trudnej) niż życie w jakiejś fikcji.Ciekawostka: jak ateiści wyjaśnią fakt, że liczą czas, nastawili swój kalendarz od daty urodzin Jezusa,.. który dla niektórych nie istniał? hehe. Jak wyjaśnić wczesne grobowce chrześcijańskie z 200roku n.e.-Ludzie nie są głupi. Co ich przekonało że Jezus jest prawdziwym mesjaszem a nie oszustem jak wielu innych? Apostołowie to z zawodu lekarze, rybacy, przedsiębiorcy, finansiści, tacy ludzie nie są wariatami. To są realiści.Co ich przekonało?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5