Papież do uczestników spotkania na Lednicy: Jezus pomoże zburzyć mury

Papież Franciszek w orędziu do uczestników XXI Spotkania Młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę, wezwał do modlitwy, by Jezus pomógł zburzyć dzielące ich mury, przyniósł zrozumienie i jedność. Papież odczytał orędzie na środowej audiencji generalnej.

Pozdrawiając młodzież, która będzie na Polach Lednickich, Franciszek przypomniał hasło spotkania: "Idź i kochaj!".

"Prowadzi Was Maryja, która usłyszawszy w sercu to wezwanie, wyruszyła do Elżbiety, aby dzielić się radością swojego spotkaniem z Bogiem i nieść konkretną pomoc. Odtąd jest ciągle w drodze, nieustannie nawiedza swoje dzieci i niesie im Chrystusa, swego Syna" - powiedział papież.

"Drugim patronem waszego spotkania - wskazał Franciszek - jest Zacheusz, o którym opowiadałem Wam podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zachęcając do odwagi w poszukiwaniu Jezusa i do otwarcia Mu drzwi waszego serca".

Jezus "chce do Was przyjść i posłać Was do braci, abyście dzielili się Jego miłością" - mówił papież. "Proście Go o odwagę. Proście Go, aby pomógł Wam burzyć dzielące Was mury i uczynił zdolnymi do rozumienia siebie nawzajem, do budowania jedności wszystkich ludzi" - wzywał Franciszek.

Na zakończenie papież pobłogosławił uczestników spotkań lednickich: "Wszystkich Was, którzy gromadzicie się nad Jeziorem Lednickim, u źródeł chrzcielnych Polski, zawierzam opiece Maryi i z serca błogosławię".

Wcześniej w katechezie wygłoszonej podczas audiencji na placu Świętego Piotra Franciszek mówił wiernym, że każdy chrześcijanin musi być "pocieszycielem i obrońcą braci". Dobry chrześcijanin roznosi "olej nadziei, zapach nadziei, a nie ocet rozgoryczenia i braku nadziei" - powiedział papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9