Komunikat abp. Depo ws. Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa z Czatachowej

Metropolita częstochowski odnosi się do wątpliwości na temat statusu kościelnego wspólnoty i kontrowersji wokół o. Daniela Galusa.

Z dokumentu opublikowanego na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej wynika, że choć ks. Daniel Galus został wyświęcony na prezbitera jako członek Wspólnoty Pustelników pw. Ducha Świętego w Czatachowej (na terenie archidiecezji częstochowskiej), to jego opieka nad zbudowaną wokół pustelni Wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa już nie wynika z polecenia jego biskupa, ale z własnej inicjatywy.

Sama wspólnota nie posiada kościelnego zatwierdzenia. Złożone przez wspólnotę w kurii projekty statutu są przedmiotem badań powołanej w tym celu komisji. W komunikacie czytamy również, że funkcjonująca przy wspólnocie Fundacja Anioł Miłosierdzia nie jest podmiotem kościelnym.

Abp Depo podkreśla, że mając na uwadze powyższe fakty "wydaje się być właściwe powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na spotkania modlitewne organizowane przez ks. Daniela Galusa oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa do czasu zakończenia prac komisji, wydania orzeczenia na temat jej działalności.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość as
  11.05.2017 15:55
  W necie jest duzo smieci, zresztą kazdy znajdzie dla siebie, to co chce znaleźć i jest wygodne dla jego systemu wartości. "Jest na 100% prawdą." Tylko, że jesli osoby piszące na tym blogu były bardzo blisko tej wspólnoty (zakładając że tak jest na serio), trzeba wziąć pod uwagę że jest to subiektywna ocena. Trzeba miec na uwadze dobro ogólne. A OWOCE są niewątpliwie - świadectwa uzdrowien. Jesli we wspolnocie cos nie gra to oczywiscie trzeba to naprawiać, ulepszac, nikt oprócz Boga nie jest idealny. Ale pozwólmy Bogu działac bo On ze zła potrafi wyprowadzic dobro, które przede wszystkim działo się na Górce przeprośnej. I nie skupiajmy się całkowicie na złu, bo chrzescijanstwo na tym nie polega. Oczywiscie trzeba zło zwalczac w zarodku, ale nie poprzestawac tylko na tym, żeby przez to o ile WAŻNIEJSZE DOBRO i łaski jakie dzieją sie tam nie zmarnowały się.
 • Gość
  12.05.2017 20:38
  http://mimj.pl/wp-content/uploads/2017/05/List-kuria.pdf
 • MonikaKaron
  17.05.2017 23:49
  "Należy zauważyć, iż Komunikat Księdza Arcybiskupa z dnia 3 kwietnia br. nie zawierał zakazu organizowania spotkań Wspólnoty, ale wskazywał, iż biorąc pod uwagę toczące się prace Komisji oraz pojawiające się kontrowersje i pytania o status Wspólnoty, najwłaściwsze byłoby powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na jej spotkania do czasu wydania ostatecznego orzeczenia i podjęcia decyzji. (...) Odpowiadając na przedłożoną prośbę, ale podtrzymując w pełni zastrzeżenia i treści zawarte w Komunikacie, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wyraża zgodę na zorganizowanie spotkań Wspólnoty w II i III sobotę maja, jednakże wyłącznie dla wiernych z terenu Archidiecezji Częstochowskiej."" źródło: mimj
 • Gość
  12.06.2017 07:56
  Jeżeli zwierzchnik kk w Polsce ośmiesza publicznie Papieża, za to, że mówi o ubóstwie kleru, tłumacząc to tym, że papież tak mówi dlatego, że pochodzi z ubogiego kraju. Nie dziwmy się, że mamy to co mamy, jak zwykli księża mają zachowywać posłuszeństwo, ubóstwo, czystość? Gra pozorów, dlatego ludzie odchodzą od kościoła, tracą wiarę, kościoły pustoszeją, a pole do popisu mają tacy charyzmatycy jak w Czatachowie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7