Podczas Światowych Dni Młodzieży w TVP3 Kraków emitowany będzie specjalny, 17-godzinny program.
Światowe Dni Młodzieży już od 27 lipca będą głównym tematem poruszanym w programach TVP3 Kraków, i to niemal przez całą dobę. Najnowsze wiadomości widzowie będą mogli śledzić od godz. 6 rano do godz. 23.15.
- To jest chyba najdłuższy czas naszej emisji i aż trudno wymienić liczbę gości, którzy w tym czasie przewiną się przez nasze studio - zauważa Magdalena Drohomirecka, kierownik wydziału audycji informacyjnych.
Program ten jednak nie będzie pokrywał się z głównymi punktami papieskiej wizyty, transmitowanymi na żywo w TVP. - Chcielibyśmy żeby to była telewizja towarzysząca. Wszyscy wiemy, że Światowe Dni Młodzieży to nie tylko Msze św. z udziałem papieża, ale to przede wszystkim setki spotkań młodych osób ze sobą. My chcemy przy tym być - wyjaśnia Piotr Legutko, dyrektor krakowskiego oddziału TVP.
Oprócz transmisji wydarzeń, związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, na antenie TVP3 Kraków będziemy mogli obejrzeć wcześniej przygotowane programy, wspomnienia, a także rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Ponadto każdego dnia nadawanych będzie od 5 do 6 wydań "Kroniki", w tym jedno - o godz. 16.00 - wyemitowane zostanie na antenie ogólnopolskiej.
- Bardzo się z tego cieszymy, bo przecież w Krakowie bije serce Światowych Dni Młodzieży i właśnie to postaramy się pokazać. Najbardziej zależy mi na tym, by w świat poszedł ten niezwykły klimat towarzyszący spotkaniu młodych - wyjaśnia M. Drohomirecka.
Ponadto w ciągu 17-godzinnej emisji, na ekranach widzów widoczny będzie pasek z aktualizowanymi na bieżąco informacjami. Z kolei co godzinę nadawany będzie niezbędnik pielgrzyma, zawierający najważniejsze informacje o Światowych Dniach Młodzieży.
Dodatkowo w czasie ŚDM w rolę reporterów wcielą się studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, którzy swoje materiały będą nagrywali m.in. smartfonami. - Tam, gdzie nie może wejść kamera, może dostać się student ze smartfonem i zrobić ciekawą relację. Media społecznościowe od dawna karmią się kręceniem filmów i wrzucaniem ich do sieci. My chcemy niejako "pożenić" te dwa światy - tradycyjną telewizję i media społecznościowe. Zapraszamy wszystkich do oglądania, bo to niewątpliwie da efekt świeżości - mówi P. Legutko.
Ponadto w poniedziałek 18 lipca w krakowskim oddziale TVP otworzono nowoczesne studio telewizyjne, które wystartuje już w najbliższą środę 20 lipca. - Telewizja wchodzi na wyższy poziom technologiczny, merytoryczny i organizacyjny. Zaczynamy działać w nowej scenografii, z nowymi kadrami i nową grafiką. Startujemy tydzień przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży żebyśmy byli gotowi - kiedy wybije "godzina 0" - w nowej odsłonie pokazywać to, co będzie się wtedy działo w Krakowie - tłumaczy P. Legutko.
Studio w zależności od potrzeb może zmieniać kolorystykę. Z kolei na ekranach umieszczonych za plecami prezenterów widzowie zobaczą m.in. animowaną wizualizację Krakowa. Nowe studio zostało tak zaprojektowane, by nadawać zarówno programy publicystyczne, ale też informacyjne, jak "Kronika", "Tematy dnia" czy "Region. Ludzie, sprawy, opinie". Jednak możliwe jest w nim również prowadzenie debat.
- Nasze nowe studio jest piękne, futurystyczne i nowoczesne. Chcielibyśmy mieć jak najwięcej okazji, by móc je pokazywać w rożnych odsłonach i programach - mówi M. Drohomirecka.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Ponad 212 tys. podpisów pod projektem zostało złożonych w Sejmie 20 grudnia.
Odnotowano też wzrost dyskryminacji wyznawców Chrystusa w miejscach pracy.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.