Po prawosławnej Wielkanocy, która w tym roku przypada dopiero 1 maja, w bazylice Zmartwychwstania Chrystusa w Jerozolimie rozpoczną się prace remontowe przy kaplicy Grobu Pańskiego.
Uzgodnienie w sprawie ich przeprowadzenia zawarły trzy główne wyznania sprawujące pieczę nad świątynią wzniesioną nad grobem Pana Jezusa, mianowicie Kościoły greckoprawosławny, ormiański i katolicki – ten ostatni reprezentowany przez franciszkanów z Kustodii Ziemi Świętej.
Dokumentacją robót zajmą się eksperci ze strony każdej z tych wspólnot wyznaniowych, w tym ok. 30 profesorów uniwersytetu technicznego z Aten. Finansują je obok trzech wspomnianych wyznań chrześcijańskich Światowy Fundusz Zabytków (World Monuments Fund, WMF), prywatni dawcy i król Jordanii Abd Allah II ibn Husajn, który jest kustoszem miejsc świętych we wschodniej Jerozolimie.
W ramach remontu kaplica Grobu Pańskiego zostanie rozebrana i następnie zrekonstruowana, przy czym zabrudzone części oczyści się, a zniszczone zastąpi nowymi. Nawet jednak podczas robót ma się zapewnić pielgrzymom dostęp do dostęp do miejsca spoczynku i zmartwychwstania Chrystusa. W obecnej formie kaplicę wzniesiono na początku XIX wieku, po zniszczeniu poprzedniej przez pożar. Od tego czasu marmurowe bloki, z których jest zbudowana, były wystawione zwłaszcza na działanie świec, tak często używanych w kulcie chrześcijańskim wszystkich wyznań. Uszkodziły ją też wstrząsy sejsmiczne, najbardziej ten, który miał miejsce w Jerozolimie w 1934 r.
Zawiera wyraźne stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.