Liczą się tylko interesy

Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal o sytuacji w Ziemi Świętej

W Ziemi Świętej zupełnie brakuje „konkretnych kroków w kierunku życia w pokoju i wzajemnym zaufaniu”. A dzieje się tak mimo wielu międzynarodowych spotkań, włącznie z niedawną wizytą watykańskiej delegacji w ramach dialogu z Wielkim Rabinatem Izraela. Opinię tę wyraził łaciński patriarcha Jerozolimy w wywiadzie dla włoskiej sieci rozgłośni katolickich Radio InBlu. W obliczu ciągłej przemocy „jesteśmy ziemią Kalwarii, ale także nadziei i przyszłości” – powiedział abp Fouad Twal.

„Postawa społeczności międzynarodowej wobec ludów, które się nawzajem zabijają, wskazuje, że zupełnie brak jest miłosierdzia, a liczą się tylko interesy – stwierdził zwierzchnik Kościoła rzymskokatolickiego w Ziemi Świętej. – Ubiegły rok nie był najlepszy. W Jerozolimie zabito 130 Palestyńczyków i 19 Izraelczyków. Czemu to służy? To jest ziemia Boga i nie mamy prawa przekształcać jej w teren przemocy, murów i nienawiści”. Abp Twal uważa jednak, że nie wszystko jest tam negatywne. Jego zdaniem otwarcie czterech Bram Świętych było dużym sukcesem. Ludzie brali w tym udział z wiarą i nadzieją. Patriarcha Jerozolimy pragnąłby, aby nie tylko sam Papież i Watykan apelowali o pokój, ale by inicjatywy na rzecz Ziemi Świętej podejmowały też episkopaty różnych krajów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11