Biskupi Hiszpanii i Francji: chrześcijański charakter Camino

70 proc. tych, którzy przemierzają Camino – szlaki pielgrzymie do jednego z najstarszych europejskich sanktuariów – nie kieruje się pobudkami religijnymi.

Biskupi Hiszpanii i Francji z diecezji, przez które przechodzą trasy prowadzące do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela, wystosowali w związku z tym specjalny list. Nosi on tytuł: „Camino św. Jakuba – poszukiwanie i spotkanie”.

Biskupi wzywają parafie i klasztory położone na pielgrzymim szlaku, by wykorzystywały Camino jako okazję do ewangelizacji tych, którzy podążają do Composteli. Jest to wielkie wyzwanie, ponieważ uczestnictwo w Camino stało się zjawiskiem masowym. Miliony ludzi, szczególnie młodych, z różnych pobudek, w tym z pragnienia, by znaleźć ciszę czy odpowiedź na najważniejsze pytania o sens ludzkiego życia, udają się na pielgrzymi szlak. Hiszpańscy i francuscy biskupi zachęcają, by zapraszać podróżników do odwiedzenia kościołów, wyjaśniać im prawdy wiary i w ten sposób „zachęcać ich do nawrócenia serca, do poznania nieskończonego miłosierdzia Boga, które objawia się poprzez Słowo Boże i sakramenty”.

Jak zauważył bp Marc Aillet z Bayonne, „wiele świeckich stowarzyszeń  i firm turystycznych przywłaszczyło sobie Camino i krok za krokiem  pozbawiło go wymiaru duchowego. A przecież od czasów średniowiecza ta pielgrzymka kształtowała Europę poprzez przekazywanie wartości ewangelicznych”. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9