W Pakistanie kolejny atak na katolicki kościół

Nie ustają ataki na chrześcijan w Pakistanie. Do kolejnego doszło w Lahaurze, stolicy pakistańskiego Pendżabu, gdzie 10 dni wcześniej (15 marca) talibowie zaatakowali dwa kościoły, zabijając ok. 20 osób, a wiele ciężko raniąc.

Wczoraj w tym samym mieście dwóch zamaskowanych mężczyzn na motocyklu strzelało z broni palnej do funkcjonariuszy policji stojących przed wejściem do katolickiego kościoła św. Piotra. Policjanci odpowiedzieli ogniem, zmuszając napastników do ucieczki.

Było to o drugiej po południu czasu miejscowego, kiedy ze względu na dzień powszedni w świątyni znajdowało się tylko 25 osób, a w przykościelnej szkole skończyły się już lekcje i uczniowie ją opuścili. Miejscowi chrześcijanie publicznie wyrazili wdzięczność policji za odważne stawienie oporu i ochronę bezpieczeństwa wyznawców Chrystusa. Zaimprowizowali manifestację z owacjami na cześć policjantów i walki z terroryzmem.

O nowym ataku poinformowano premiera prowincji Pendżab. Zarządził on przedstawienie mu przez prowadzących dochodzenie w tej sprawie szczegółowego raportu. Tym niemniej pakistańscy chrześcijanie czują się wciąż niepewni. Żądają od władz podjęcia odpowiednich środków, by przeciwdziałać agresywnym grupom, oraz wymierzenia sprawiedliwości sprawcom ataków i nie stosowania przy tym dyskryminacji religijnej między wyznawcami islamu a nie-muzułmanami.

Tymczasem pakistański Sąd Najwyższy powołał specjalną ekipę policji do prowadzenia dochodzeń w sprawie spalenia żywcem w listopadzie ub. r. chrześcijańskiego małżeństwa oskarżonego przez wyznawców islamu o bluźnierstwo. 25 muzułmanów podejrzanych o dokonanie tej masakry jest jeszcze w areszcie. Władze sądowe przesłuchały wielu świadków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9