Watykan: kurs dla spowiedników

W Rzymie rozpoczyna się kurs dla spowiedników organizowany przez Penitencjarię Apostolską.

Instytucja ta, zwana kościelnym trybunałem miłosierdzia, udziela łask, rozgrzeszenia czy dyspens zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej. Od lat przygotowuje też młodych księży przebywających w Rzymie do posługi spowiedników, zwracając zwłaszcza uwagę na kwestie dotyczące sumienia penitentów. Istotne jest również zachęcenie kapłanów do pełnienia tej posługi duszpasterskiej, często zaniedbanej w wielu Kościołach lokalnych albo natrafiającej na trudności w zlaicyzowanych środowiskach.

„Największą winą współczesnego człowieka jest brak poczucia, że jest się grzesznikiem, a co za tym idzie, nie odczuwa się potrzeby powrotu do Boga, nawrócenia się, aby doświadczyć piękna Jego przebaczenia – uważa regens Penitencjarii Apostolskiej prał. Krzysztof Nykiel. – Ten właśnie problem współczesnego człowieka z uznaniem grzechu i przebaczenia wyjaśnia, skąd biorą się trudności w praktyce chrześcijańskiej spowiedzi i pojednania. Penitencjaria Apostolska ma nadzieję, że przez organizowany co roku kurs dla spowiedników kapłani odkryją na nowo Sakrament Pokuty i Pojednania jako uprzywilejowaną drogę, by dążyć do świętości własnej i wszystkich wiernych, którzy do tego Sakramentu przystępują; w konsekwencji będą więcej czasu spędzać w konfesjonale”.

Warto dodać, że w ramach kursu przewidziany jest udział w nabożeństwie pokutnym w Watykanie, któremu w najbliższy piątek będzie przewodniczył Ojciec Święty. Uczestnicy kursu zostaną także przyjęci przez Franciszka na specjalnej audiencji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11