Kard. Dolan o terrorze w imię religii

Amerykański kardynał Timothy Dolan powiedział, że terroryzujący Bliski Wschód bojownicy Państwa Islamskiego (IS) są takim samym wypaczeniem prawdziwego islamu, jakim w przypadku katolicyzmu była nim Irlandzka Armia Republikańska (IRA).

Stosowała ona ataki terrorystyczne w walce o zakończenie brytyjskiego panowania w Irlandii Północnej.

Mający irlandzkie korzenie arcybiskup Nowego Jorku przypomniał w amerykańskiej telewizji CNN, że IRA twierdziła, iż jest katolicka. Jej członkowie byli ochrzczeni, mieli katolicką tożsamość, ale to, co robili, było wypaczeniem wszystkiego, co głosił Kościół. Podobnie ekstremiści IS „nie reprezentują prawdziwej myśli islamskiej”, lecz są „szczególnie wypaczoną formą islamu”. Nie są więc oni „prawdziwymi muzułmanami” - uważa kardynał.

Za papieżem Franciszkiem powtórzył, że umiarkowane, prawdziwe siły islamu powinny powiedzieć, że IS ich nie reprezentuje.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • reno
  05.03.2015 23:00
  Kolejny hierarcha za którego słowa muszę się wstydzić :((( To może od razu niech biskupi zachęcają do przechodzenia na islam, skoro ta religia to takie dobro
 • piotr
  06.03.2015 01:08
  Dwudziestu jeden Koptów na plaży w Libii oddało życie za prawdę. Mieli imię Jezus na ustach odcinanej głowy. A Jezus to droga, PRAWDA i życie. Oni już swoją drogę przeszli, zobaczyli prawdę i żyją z Nim. A ja nadal ślepy. Ślepy na prawdę. Słucham inych ślepców. "Panie, abym przejrzał!"

  Co za ironia, zamaskowani ludzie mieli im życie przecież odebrać. A oni żyją! Porażka oprawców?

  Raczej sukces. Nie chodzi o cyniczne gadanie, że "pomogli" im dostać się do nieba. Chodzi o to, że matka dwóch spośród zabitych Koptów przebaczyła oprawcom i modli się za nich. To właśnie jest sukces! Ja też bym chciał, by modliła sie za mnie taka święta kobieta. Szczęściarze z tych terrorystów.

  Boże, tak Cię kocham i ufam, że to wszystko ma sens, cierpienie ma sens, bo Twój plan jest doskonały, genialny! Dziękuję Ci za Twój plan i za owoce Twojego Miłosierdzia, nawet jeśli ich nie widzimy, bo jesteśmy ślepi. Amen!
 • Zbygniew
  06.03.2015 11:00
  Kardynał Dolan myli się ponieważ IRA nie była organizacją religijną walczącą o zwycięstwo Katolicyzmu nad innowiercami, lecz organizacją narodową walczącą przeciwko brytyjskiej dominacji w Irlandii. Fakt, że podziały na Brytyjczyków i Irlandczyków w znacznej mierze pokrywał się z dominującym wśród nich wyznaniem anglikańskim lub katolickim nie czyni z IRA bojowników Kościoła Katolickiego.
 • malinka
  06.03.2015 16:11
  Ależ zaskoczenie, okazuje się że wśród kardynałów również trafiają się "mądre głowy".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9