Zainaugurowano Centrum Ochrony Dzieci

Otwarciu rzymskiego Centrum towarzyszyła konferencja pod hasłem „Odnowione zaangażowanie”. Uczestniczył w niej ks. Adam Żak SJ, dyrektor Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie.

Franciszek wyraził radość z zainaugurowania w Rzymie Centrum Ochrony Dzieci. Po trzech latach pilotażowego programu w Monachium przeniosło się ono na Papieski Uniwersytet Gregoriański, gdzie teraz będzie prowadzić pracę na skalę międzynarodową, stanowiąc ważny element globalnej walki z pedofilią w Kościele. Papież pogratulował tej inicjatywy i wyraził pewność, że przyniesie ona dobre owoce.

Otwarciu rzymskiego Centrum towarzyszyła konferencja pod hasłem „Odnowione zaangażowanie”. Uczestniczył w niej ks. Adam Żak SJ, dyrektor Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie.

„Najbardziej uderzyło mnie przemówienia kard. Seana O’Malley’a, które zakcentowało to, co także Franciszek podkreślił ostatnio w swym liście do przewodniczących konferencji episkopatów, że istnieje ciągłość między Janem Pawłem II a Franciszkiem i obecnym kierownictwem Kościoła. To się wyraża w takim stwierdzeniu, że rodziny i ludzie muszą wiedzieć, iż w kapłaństwie nie ma miejsca dla osób, które krzywdzą dzieci. Druga myśl, która mnie bardzo uderzyła i która też jest właśnie w takiej ciągłości ze stanowiskiem Jana Pawła II, to zdiagnozowanie, że są dwa problemy. Jeden to samo wykorzystywanie, a drugi to postawa przełożonych kościelnych. I to też zostało bardzo mocno podkreślone przez kard. O’Malley’a, który jest przewodniczącym papieskiej komisji dotyczącej przypadków wykorzystywania osób małoletnich w Kościele” – powiedział ks. Żak.

Centrum Ochrony Dzieci powstało w 2012 r. po międzynarodowym sympozjum dla biskupów i przełożonych zakonnych o seksualnym wykorzystaniu osób niepełnoletnich pt. „Ku uzdrowieniu i odnowie”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9