Przewodniczący episkopatu Włoch o gender

Wprowadzanie w szkołach tej ideologii jest przemocą naruszającą prawo rodziców do wychowania swych dzieci.

Z Zachodu chce się narzucić światu myśl rzekomo „jedynie słuszną”. Przed tą nową dyktaturą instytucji międzynarodowych ostrzegł w wywiadzie dla Radia Watykańskiego uczestniczący w Synodzie kard. Angelo Bagnasco. Przewodniczący włoskiego episkopatu zwrócił uwagę, że Zachód, a zwłaszcza Europa to nie jest już bynajmniej centrum świata i trzeba się z tym liczyć.

„Niestety tak ważne instytucje międzynarodowe, choć reprezentują wszystkie kraje świata, myślą zgodnie z kulturą, antropologią zasadniczo zachodnią, obracającą się ostatnio wokół tzw. teorii gender – stwierdził w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Bagnasco. – W różnych krajach europejskich szerzy się ją w szkołach. W ten sposób instytucje próbują naruszyć święte, naturalne prawo rodziców do dawania swoim dzieciom wizji kultury, antropologii i wartości, w którą wierzą i którą uważają za najlepszą dla siebie samych i swoich dzieci. Tego prawa nie może obalić żadna władza! Zatem te próby wprowadzenia niemal skrycie takiej wizji rodzącej się z ideologii gender pod pretekstem edukacji uczuciowej i seksualnej to poważny błąd. I nie tylko. Jest to autorytarna przemoc wobec rodziców, którzy nie tylko powinni być poinformowani o projektach czy zamiarach władz państwowych i szkolnych, ale też udzielić wyraźnej, jednomyślnej zgody, by te rzeczy były przedstawiane ich dzieciom”.

Kard. Bagnasco przypomniał, że w ubiegłym roku rozpowszechniono we włoskich szkołach materiały do edukacji seksualnej oparte na ideologii gender. Na interwencję episkopatu miały być one wycofane. „Słyszałem jednak, że w pewnych szkołach są one nadal w użyciu” – powiedział przewodniczący episkopatu Włoch, przestrzegając rodziców, by bronili dobra swych dzieci, którym jest właściwa wizja seksualności.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6