Niski poziom wiedzy religijnej w Rosji

W Moskwie odbyło się spotkanie panelowe na temat „Przestrzeń informacyjna – prezentacja wydarzeń świeckich i religijnych”. Zorganizowała je Międzynarodowa Agencja Informacyjna „Rosja Dzisiaj”.

Przedstawiciele tradycyjnych wyznań Rosji podzielili się uwagami na temat poziomu wiedzy religijnej wśród mieszkańców tego kraju.

Uczestnicy spotkania z żalem stwierdzili, że poziom wiedzy i świadomości religijnej pozostawia wiele do życzenia. Sekretarz Generalny Konferencji Biskupów Katolickich Rosji ks. Igor Kowalewski powiedział, że oświata religijna obywateli rosyjskich pozostaje na niskim poziomie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że Rosyjski Kościół Prawosławny i pozostałe tradycyjne religie Rosji bardziej aktywnie prowadzić będą akcję oświatową wśród swoich wiernych.

Również przedstawiciele innych religii konstatowali słaby poziom świadomości religijnej wśród swoich wiernych. Ich zdaniem powoduje to niewłaściwą interpretację wydarzeń. Wśród wszystkich uczestników „okrągłego stołu” pojawiały się głosy o konieczności aktywnej pracy, w pierwszej kolejności wśród wiernych i tych, z którymi oni się kontaktują.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RELIGIE, ROSJA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9