Katoliccy parlamentarzyści o wartościach chrześcijańskich w polityce

We Frascati pod Rzymem rozpoczęło się zorganizowane już po raz piąty, doroczne forum Sieci Katolickich Ustawodawców (Catholic Legislators Network).

Reklama

Skupia ona katolickich parlamentarzystów z całego świata, a celem spotkań jest refleksja nad promocją moralności i wartości chrześcijańskich w polityce. Po raz pierwszy sympozjum zostało zorganizowane w 2010 r. przez arcybiskupa Wiednia kard. Christopha Schönborna i Davida Altona, członka brytyjskiej Izby Lordów, by wspomóc działania parlamentarne przeciwko aborcji w Wielkiej Brytanii.

Z uczestnikami trzydniowych obrad spotkał się kard. Pietro Parolin, który przekazał im papieskie pozdrowienia. Wskazał także, że Kościół wciąż potrzebuje aktywnych katolickich ustawodawców, gdyż tworzenie prawa jest żywotną częścią apostolatu ludzi świeckich. „Waszą rolą jako ludzi kształtujących politykę, jest nie tylko żyć «pośród tego świata», ale także być «zaczynem w świecie» na rzecz rodziny, społeczności lokalnej i waszych narodów. Wielkim wyzwaniem dla was jest to, by używać waszej wiary do podnoszenia ważnych kwestii, przed którymi stoi obecnie świat. Chodzi o dialog ze społeczeństwem i kulturą, z pokorą niosący światło wypływające z naszej wiary” – powiedział watykański sekretarz stanu.

Purpurat podkreślił, że Kościół ma świadomość, jak trudna jest to praca. Istnieje bowiem ogrom zagrożeń dla życia rodzinnego, także w sferze polityki i prawodawstwa. Istnieje ponadto pilna potrzeba ograniczenia ubóstwa oraz wspierania integralnego rozwoju najbardziej zaniedbanych członków społeczeństwa. „Dlatego też tak jak Kościół potrzebuje was, także i wy potrzebujecie Kościoła. Daje on do waszej dyspozycji sakramenty, mądre rady i przywiązanie do moralnej prawdy prawa naturalnego. Wspiera bieżące inicjatywy, które służyć mają dobru wspólnemu przez stanowienie prawa” – podkreślił kard. Parolin.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7