Gdy się modlę, Bóg we mnie oddycha!

Ponad 80 tys. kobiet pielgrzymowało w niedzielę do Piekar Śląskich.

Kobiety w ponad 80-tysięcznym tłumie stawiły się u Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Już od wczesnych godzin porannych śląskimi drogami - pieszo, na rowerach, samochodami czy autokarami - zmierzały na piekarskie wzgórze. Pogoda była zamówiona. - Ani za ciepło, ani deszcz nie padał - cieszy się pani Elżbieta Dziedzic z Katowic. - Choć trochę się przestraszyłam, że będzie padać, kiedy niebo przesłoniła wielka chmura. Ale wyciągnęłam różaniec, Koronka i raz dwa wyszło słońce.

Matkę Bożą w imieniu pątniczek powitała Urszula Sanocka z Mikołowa. Urodziła się z niedowładem nóg. Jej mąż Romek podobnie jak ona urodził się z niepełnosprawnością i też jeździ na wózku. Poznali się w ośrodku katowickiej Caritas w Borowej. Razem z 7-letnią Nikolą tworzą szczęśliwą rodzinę.

Na początku Mszy św. do zgromadzonych kobiet przemówił abp Wiktor Skworc. W szczególny sposób dziękował im za ich zaangażowanie w Kościele i w wychowanie religijne młodego pokolenia. - To przede wszystkim kobiety wypełniają parafialne kościoły w niedzielę i w tygodniu - podkreślał arcybiskup. - Jesteście obecne w Kościele przede wszystkim jako matki: aktywne w przygotowaniu dziecka do I Komunii świętej, aktywne w przygotowaniu do przyjęcia przez dorastającego syna lub córkę sakramentu bierzmowania. A potem, kiedy te motywy angażowania się w życie religijne z przyczyn naturalnych ustają, pozostajecie na pierwszej linii budowania relacji z Bogiem i Kościołem, po macierzyńsku zatroskane o los waszych dzieci i rodziny. Podejmujecie wytrwałą diakonię modlitwy. To wy tworzycie grupy modlitewne, a trzymając w ręku różaniec, wypraszacie dla świata pokój i miłosierdzie. Miłosierne zadania Kościoła są w znaczącej mierze wypełniane właśnie przez was - przyznał arcybiskup.

Właśnie o wzmożoną modlitwę w intencji pokoju, w dobie toczących się konfliktów na całym świecie, apelował metropolita katowicki. - Pokój to fundamentalne dobro, bez pokoju wszystko staje się względne! - mówił. - Wczoraj w godzinach wieczornych otrzymałem SMS o następującej treści: "Ukraina prosi Matkę Sprawiedliwości i Miłości Społecznej o matczyną opiekę i pomoc". Trwajmy więc na modlitwie, sięgnijmy też po oręż postu i po suplikacje.

Arcybiskup zapewnił kobiety, że są podmiotem troski całego Kościoła. - Wypowiadam wobec was, jakże dziś aktualne, słowa papieża Jana XXIII: "Miejcie zaufanie do miłości Kościoła i spokojnie zdajcie się na nią przekonani, że główną troską Kościoła jest pokój, a nie utrapienie".

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8