Krym: Kościół wzywa do dialogu i modlitwy

Na Krymie utrzymuje się napięta sytuacja polityczna. W tych trudnych dla Ukrainy dniach przemian Kościół po raz kolejny apeluje o rozmowy i modlitwy.

„Chcemy jedynie wezwać do dialogu i potwierdzić, że każda zmiana powinna dokonywać się w sposób pokojowy. Tylko dialog i modlitwa mogą rozwiązać tę sytuację, a nie przemoc i starcia”. Tak uważa biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej Jacek Pyl OMI. W rozmowie z Radiem Watykańskim dodał również, że ludzie najbardziej obawiają się prowokacji.

„Sytuacja na Krymie jest bardzo napięta i nie wiadomo, w jaką stronę się obróci. Ale my jako Kościół katolicki wiemy, że jedynym orężem, którym możemy się posługiwać, jest wsparcie duchowe. Wszyscy, którzy tutaj pracujemy, odczuwamy, że potrzebny jest cud, aby nie dać się sprowokować ingerencji zewnętrznej. Wiele ludów, które zamieszkują te ziemie, zawsze mieszkało w zgodzie. Są to Rosjanie, Polacy, Tatarzy, Karaimi, ludzie pochodzenia polskiego, czeskiego, niemieckiego, ormiańskiego. Przez tyle lat żyli w zgodzie i chcą nadal żyć w zgodzie. Jedynym bodźcem, który może spowodować jakieś zamieszanie, jest ingerencja z zewnątrz. Dlatego też prosimy Boga, aby nie doszło do jakiejś wojny, do jakichś zamieszek. Krew przelana nie przynosi błogosławieństwa dla ziemi. Wiemy to z historii Kaina i Abla. Dlatego też trzeba dużo cierpliwości, zachowania spokoju, równowagi, aby nie ulec jakimkolwiek prowokacjom. Wszystkich, którzy mnie słuchają, bardzo proszę w imieniu Kościoła katolickiego na Krymie o mocne duchowe wsparcie, o modlitwę i post” – powiedział bp Pyl.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7