Również wierni w Polsce włączają się w obchodzony dzisiaj Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. Centralne wydarzenia zaplanowano w Warszawie, w parafii św. Antoniego z Padwy.
Pomocą Kościołowi w Chinach zajmuje się w naszym kraju m.in. Stowarzyszenie Sinicum. Jak zapewnia jego prezes, o. Antoni Koszorz, werbista, Polacy wspierają swych braci w wierze nie tylko modlitwą. „Próbujemy również coś działać, czynić, wspierać konkretnie Kościół w Chinach. M.in. od szeregu lat zapraszamy młodzież Chin na rekolekcje oazowe w Krościenku. W tym roku na przykład zaproszonych jest siedem osób. Również młodzież polska od kilku lat wyjeżdża do Chin, głosząc tam rekolekcje. To także młodzież włączona w ruch oazowy. Również wspomagamy siostry zakonne Chinki, które w Polsce studiują” – informuje o. Koszorz SVD.
Warto dodać, że w Polsce wydawany jest biuletyn informacyjny „Chiny Dzisiaj”, poświęcony problematyce religii w tym kraju ze szczególnym uwzględnieniem chrześcijaństwa, a zwłaszcza Kościoła katolickiego w Chińskiej Republice Ludowej.
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.