Pod takim tytułem młodzi z Tęgoborza przygotowali 1,5 godzinne widowisko teatralne.
Z okazji Roku Wiary dzieci, młodzież i studenci – w sumie 50 aktorów – przygotowali przedstawienie na podstawie Credo, czyli symbolu apostolskiego. – To jest nie tylko historia zapisana w Biblii. To jest również opowieść o nas – mówi ks. proboszcz Stanisław Berdzik.
Spektakl rozpoczyna się od scen stworzenia świata, człowieka i grzechu pierwszych rodziców. Opowiada następnie dzieje zbawienia, czyli ewangelię o Panu Jezusie, całość kończy scena symbolizująca życie wieczne. Gra aktorów połączona była z tańcem, efektami muzycznymi i świetlnymi. – Przez dwa miesiące, 300 godzin prób, 100 strojów nie licząc wypożyczonych. Ogromne przedsięwzięcie, które udało się zrealizować dzięki pomocy wielu życzliwych osób – mówi inicjator przedstawienia i odtwórca roli Pana Jezusa ks. Piotr Kiełbasa.
Spektakl odbył się w Publicznym Gimnazjum w Tęgoborzu. Uczestniczyły w nim tłumy ludzi. – Chcielibyśmy pokazać nasze przedstawienie także w innych miejscach w diecezji, bo trwa jeszcze Rok Wiary, więc treść spektaklu jest jak najbardziej odpowiednia – dodaje ks. Piotr.
Czy rozwój sztucznej inteligencji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi?
Abp Światosław Szewczuk zauważył, że według ekspertów wojna przeszła na nowy poziom eskalacji.
To nie jedyny dekret w sprawach przyszłych błogosławionych i świętych.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.