Radom: tłumy żegnały bpa Siczka

Diecezja radomska pożegnała dziś swojego biskupa pomocniczego, zmarłego 31 lipca Stefana Siczka. Uroczystościom pogrzebowym, które odbywały się w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

W liturgii uczestniczyło kilkunastu biskupów, 240 księży m.in. z diecezji radomskiej, kieleckiej i sandomierskiej. Do Radomia przyjechała także najbliższa rodzina śp. bp. Siczka.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił bp Paweł Socha, przyjaciel zmarłego, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. „Uderza nas wszystkich hasło biskupie «Żyć Ewangelią» - mówił bp Socha. Życie biskupa Stefana było pełne męskiej odwagi i mocy Bożej. Nie uciekał od trudu apostolskiej posługi. Kochając Słowo Boże i żyjąc nim chciał naśladować wiernie swojego duchowego mistrza, jakim był św. Paweł Apostoł”.

Podczas Eucharystii odczytano także list kard. Tarcisio Bertone, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, który w imieniu Benedykta XVI dziękował za oddanie bp. Siczka dla Kościoła, za kapłańskie i biskupie świadectwo wiary oraz wszelkie dobro, które przez jego gorliwą posługę stało się udziałem wiernych.

Bp Stefan Siczek został pochowany w Grobowcu Biskupów Radomskich, na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Radomiu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10