„Stolica Apostolska, podobnie jak we wszystkich międzynarodowych konferencjach i działaniach, odgrywa rolę moralnego głosu, aby utrzymać przy życiu zasady etyczne, które powinny leżeć u podstaw wszystkich stosunków międzynarodowych”, powiedział watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin, który uczestniczy w szczycie G20, odbywającym się w dniach 18 i 19 listopada w Rio de Janeiro.
Abp Visvaldas Kulbokas w rozmowie z mediami watykańskimi opisuje trudną codzienność ludności ukraińskiej, ale także wskazuje obszary nadziei i solidarności. To m.in. pomoc wolontariuszy, także z Polski, która jest w kraju znakiem człowieczeństwa w mrokach wojny.
Siostry Sakramentki są wspólnotą zakonną osób niewidzących. Nie widzą, ale mimo to aktywnie angażują się na chwałę Boga i dla dobra ludzkości. Katechizują, angażują się w rolnictwo i hodowlę drobiu, wspierają ludzi, wytwarzają różańce, szydełkują i robią na drutach. „Potrzebuję możliwości, a nie współczucia” - mówi s. Mary Veronica.
Dziś rano papież przyjął premiera Armenii Nikola Paszniana. Audiencja trwała pół godziny. Paszinian podarował Ojcu Świętemu ręcznie zdobiony tom „Lamentacji” Grzegorza z Nareku.
18 listopada 1965 r. polscy biskupi podpisali się pod orędziem do biskupów niemieckich. List ten stał się sławny z powodu słów o wzajemnym wybaczeniu. Jednak padły one, i to w nieco innej niż tej znanej powszechnie formie, dopiero na koniec historycznego listu polskich biskupów.
Był on spowiednikiem świętej siostry Faustyny Kowalskiej.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.