29 kwietnia wspominamy księży diecezji płockiej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.
Mimo burzliwych kolei losu te relikwie nie zagubiły się... co więcej, wrosły w duszę ludzi, a potem – cudownie się odnalazły.
Kolejna rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku jest jak wielkopostna zaprawa, abyśmy nie zapomnieli o tym, co najważniejsze w naszej wierze.
Tegoroczne spotkania ekumeniczne odbywają się pod hasłem: "Prawica Twoja wsławiła się mocą" (Wj 15,6).
- Przez Adwent stań się misjonarzem - zachęca bp Piotr Libera po powrocie z podróży do Peru, gdzie spotkał czterech księży z naszej diecezji, pracujących w Iquitos.
W jaki sposób dziś powtarza się spotkanie miłosiernego Jezusa z Zacheuszem w murach płockiej katedry i w sanktuarium Bożego Miłosierdzia - zastanawiał się bp Piotr Libera w czasie Mszy św. w rocznicę poświęcenia płockiej bazyliki katedralnej.
Coś z Fatimy powtórzyło się na ulicach Rypina 13 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej.
Sanktuaria maryjne i kościoły parafialne w diecezji były miejscem maryjnej modlitwy we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Fot. ks. Włodzimierz Piętka
Pytania o miarę dobroci i miłosierdzia, zdrowia i choroby... przy relikwiach św. Teresy z Kalkuty w ciechanowskim szpitalu.
Na obraz Matki Bożej Częstochowskiej w Sadłowie powróciły korony zrabowane 18 lat temu.
Św. Balbina miała być córką świętego Kwiryna – trybuna wojskowego na dworze cesarza Hadriana.