Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Czy Mokowo k. Dobrzynia n. Wisłą może się stać miejscem pielgrzymek i zawierzenia Ukrainy Matce Bożej?
Uroczystościom w sanktuarium Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach przewodniczył bp Damian Muskus OFM.
- Synod zachęca do słuchania Ducha Świętego, który może przemawiać przez najmniejszych, na co dzień niewysłuchiwanych, zapomnianych, ignorowanych - mówił bp Damian Muskus OFM w sanktuarium Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach.
Krakowska Królowa Różańca, zwana Salus Populi Cracoviensis, czczona jest w dominikańskiej bazylice Świętej Trójcy. Uroczystościom jubileuszowym przewodniczył w święto Matki Bożej Różańcowej bp Damian Muskus OFM.
- Najważniejszym pytaniem na czas kryzysu jest: "Gdzie jest Jezus?" - mówił bp Damian Muskus OFM w dominikańskiej bazylice Świętej Trójcy w Krakowie, gdzie przewodniczył obchodom 100. rocznicy koronacji cudownego wizerunku Krakowskiej Królowej Różańca.
Od 400 lat obraz Matki Bożej Różańcowej u krakowskich dominikanów otaczany jest miłością i kultem. 100 lat temu został koronowany.
Cela zakonna z oryginalnym umeblowaniem, klasztorne korytarze, możliwość skosztowania specjałów kuchni mniszek - to niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach Nocy Cracovia Sacra, która odbędzie się 14 i 15 sierpnia.
List papieża Franciszka do kard. Zenona Grocholewskiego w związku z obchodami 700. rocznicy poświęcenia pierwszego kościoła w Piekarach Śląskich.
- Swoista "maryjomania" panowała w średniowiecznym Gdańsku - mówi Ewa Trawicka, pracownik Muzeum Archeologicznego, kurator wystawy.
Choć teologowie do dziś spierają się o to, czy Maryja doświadczyła śmierci – w co najmniej czterech miejscach w Polsce przed przypadającą 15 sierpnia uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny organizowane są pogrzeby Matki Boskiej lub procesje jej Zaśnięcia. Słyną z nich m.in. Kalwaria Zebrzydowska i Pacławska, a także Jamna.
Można przypuszczać, że pragnienie porzucenia stanu świeckiego na rzecz kapłańskiego św. Hugon odziedziczył po ojcu.