Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Inicjatywa Watykanu w sprawie ochrony nieletnich w sieci może przynieść wymierne skutki. Skłania bowiem do działania tych, którzy się liczą w internecie: Google, Facebook czy Amazon.
Z dniem 1 czerwca 2019 r. weszła w życie uchwała Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP sprzeciwiająca się tolerowaniu wszelkich form przemocy i wykorzystywania seksualnego, które mogły lub mogą występować w Kościele.
Zakaz przebywania sam na sam oraz stosowania kar cielesnych - od 1 grudnia w archidiecezji warszawskiej będą obowiązywać ścisłe zasady dotyczące pracy z dziećmi i młodzieżą, chroniące je przed nadużyciami seksualnymi.
3,5 tys. dzieci padło ofiarą wykorzystywania seksualnego w Pakistanie w ubiegłym roku - wynika z opublikowanego właśnie raportu.
Obrona i prewencja przed nadużyciami seksualnymi dzieci i młodzieży jest i musi być integralną częścią zaangażowania Kościoła – podkreślił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Wojciech Polak.
Św. Nicefor przyszedł na świat około 758 roku. Jego rodzice zaliczali się do najbogatszych mieszkańców Konstantynopola.