Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ks. Raffaele Busnelli o życiu pustelnika
Gościem comiesięcznego spotkania na Świętej Górze Polanowskiej był ks. dr Adam Jeszka, specjalista od pielgrzymowania jakubowego.
U stóp pustelni na Górze Polanowskiej udostępniono erem na indywidualne rekolekcje. Duchowych sił mogą tu nabierać zarówno mężczyźni jak i kobiety.
Nie ma długiej brody, połatanego habitu i nie żywi się korzonkami. Ale ma mnóstwo czasu dla Stwórcy, którego szuka na odludziu, w wybudowanej przez siebie Pustelni Boga Ojca Miłosierdzia.
Na styku granic Polski, Czech i Słowacji, gdzie nie można legalnie dojechać samochodem, na drodze dawnego szlaku przemytniczego, głęboko w lesie stoi pustelnia. Franciszkańska pustelnia z trzema zakonnikami na pokładzie. Można powiedzieć, że to koniec Polski, ale w istocie to początek i esencja jej piękna.
We Włoszech żyje ok. 200 pustelników, w tym również wiele kobiet. Wiadomość tę podał we włoskim dzienniku „Avvenire” socjolog Isacco Turina, który na uniwersytecie w Bolonii przeprowadził badania na temat „nowych eremitów”. Życie w odosobnieniu jest szczególnie rozpowszechnione w diecezjach Padwa, Brescia oraz Fiesole.
Św. Apoloniusz żył w II wieku naszej ery. Po zapoznaniu się z ideami chrześcijaństwa porzucił wierzenia w rzymskie bóstwa.