Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Malownicze miejsce, uważane za jedno z najpiękniejszych na Ziemi, papież porównał do Edenu.
"Rodzice chrześcijańscy mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą"
Relikwie błogosławionych trafiły do Japonii, Australii i Korei Płd.
Papież Franciszek, przebywający w Papui- Nowej Gwinei, podziękował misjonarzom za ich pracę na tych terenach. Podczas spotkania z biskupami i przedstawicielami duchowieństwa apelował, by kontynuowali swoją misję jako "świadkowie odwagi, piękna i nadziei".
Papież Franciszek przybył w piątek do Papui-Nowej Gwinei, 40 lat po pierwszej, historycznej wizycie świętego Jana Pawła II w tym kraju. Polski papież odwiedził ten kraj także później, w 1995 roku. Ok. 95 proc. ludności tego kraju w Oceanii stanowią chrześcijanie, w większości protestanci.
Tymczasem brakuje wymaganego przez prawo porozumienia.
To nadzwyczajny gest w stronę Franciszka i katolików
Nie chodzi tylko o wzajemną uprzejmość, ale o przyjaźń.
Wizyta w Meczecie Niepodległości w stolicy Indonezji Dżakarcie i udział w spotkaniu międzyreligijnym oraz msza dla kilkudziesięciu tysięcy wiernych to najważniejsze wydarzenia czwartku, trzeciego dnia podróży papieża Franciszka do tego kraju w południowo- wschodniej Azji.
„Dzisiejszym problemem są oligarchie. Ale mam wiarę w przyszłość” – podkreślił ojciec Franz Magnis-Suseno. 88-letni jezuita jest jednym z najbardziej autorytatywnych głosów w Kościele i społeczeństwie obywatelskim w Dżakarcie. Wskazał on na znaczenie spotkań papieża Franciszka z władzami Indonezji i politykami tego kraju. „Ojciec Święty uczy, by nie zamykać się w sobie oraz wskazuje na dialog i harmonię” – podkreślił zakonnik.
Św. Leon kierował Kościołem w czasach licznych sporów teologicznych i sporego zamieszania wśród hierarchii kościelnej.