Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
To że poleciałam kiedyś do Libanu i 27.06.2022 roku moja stopa po raz pierwszy (ale nie ostatni) dotknęła libańskiej ziemi, to był czysty przypadek i właściwie ciekawość zobaczenia czegoś nowego, a nie potrzeba poznania życia i działalności św. Szarbela, bo szczerze przyznam, że na tamtą chwilę niewiele wiedziałam o Libanie i św. Szarbelu...
W austriackiej stolicy kult św. Stanisława Kostki jest nadal żywy, również dzięki zaangażowaniu Polonii wiedeńskiej. Od 13 do 20 listopada trwa oktawa poświęcona temu świętemu.
Muzea Watykańskie przypominają postać św. Franciszka w związku z przypadającą w tym roku 800. rocznicą stygmatów. Z tej okazji przygotowano nową aranżację pierwszej sali Pinakoteki.
750 lat temu zmarł św. Bonawentura – jeden najwybitniejszych myślicieli epoki średniowiecza, mistrz współczesnych teologów.
Dziś Kościół katolicki wspomina Aniołów Stróżów. Niedaleko Bazyliki Watykańskiej znajduje się jeden z najsłynniejszych zabytków Rzymu, tzw. Zamek Świętego Anioła (wł. Castel Sant'Angelo). Jego początki związane są z rzymskim cesarzem Hadrianem. Historia tego miejsca jest bardzo ciekawa.
Razem ze św. Ritą rozważmy ten epizod z jej życia, kontemplując nieskończoną wierność Boga, dziękując Mu za opiekę, którą otacza nas w najniebezpieczniejszych chwilach naszego życia.
Relikwie bł. Carlo Acutisa, patrona młodzieży, przez najbliższy tydzień będą znajdować się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.
Czyli co się zdarzyło w konwencie dominikanów i jak pewien z braci, który nienawidził św. Franciszka, stał się jego najgorliwszym czcicielem.
Wierny i wielkoduszny świadek Ewangelii, który doświadczył zarówno niemieckich nazistowskich, jak i sowieckich prześladowań i odpowiedział na nie darem swojego życia – tak mówił dziś po modlitwie „Anioł Pański” Papież o wyniesionym na ołtarze wczoraj w Krakowie ks. Michale Rapaczu.
Niepozorny, przeciętny, odważny… A jednak zdecydowanie wybił się ponad przeciętność. Warto przyjrzeć się jego drodze życia, a zwłaszcza duchowemu przesłaniu na dziś.
Nośmy krzyż Chrystusa jak wieniec, bo wszystko, co się do nas odnosi, przez krzyż się wypełnia - mówił św. Jan Chryzostom.