Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Każdego dnia pogarsza się sytuacja humanitarna na granicy między Syrią a Libanem. Caritas tego ostatniego kraju spodziewa się, że w najbliższych tygodniach docierać tam będą kolejne rzesze uchodźców.
Kolejnych 5 mln euro przekazała Konferencja Episkopatu Hiszpanii na potrzeby Caritas. Od początku kryzysu w 2008 r. kwota, pochodząca ze Wspólnego Funduszu Międzydiecezjalnego wzrosła do blisko 14 mln euro. Dotychczas o pomoc prosili głównie bezdomni i imigranci. Obecnie z pomocy parafialnych Caritas korzysta coraz więcej hiszpańskich rodzin.
Trzy główne katolickie organizacje charytatywne omówiły globalne cele na najbliższe lata. Spotkanie Caritas Internationalis, Caritas Europa i CIDSE odbyło się w Brukseli 29 lutego.
Blisko 339 litrów krwi zebrano w ramach kampanii „Podaruj Kroplę Miłości” zorganizowanej przez Caritas Polska w ramach obchodów XX Światowego Dnia Chorego. W dwudziestu miastach Polski honorowo oddało krew ponad 770 osób.
O prezbiterach szukających wymówek, parafiach pomagających biednym oraz byciu dla innych z ks. dr. Czesławem Włodarczykiem rozmawia Jędrzej Rams.
Zmiana przepisów może odbić się nie tylko na Caritas w Polsce. Mówi się m.in. o 150. stowarzyszeniach i podmiotach prowadzących np. hospicja.
„Ta świetlica, to caritasowy parasol nad dziećmi. Parasol dobroci i miłości, który może chronić przed negatywnymi wpływami i zagrożeniami” – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas poświęcenia nowej świetlicy Caritas Archidiecezji Katowickiej dla dzieci w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Orzegów.
Hostel dla osób z zaburzeniami umysłowymi otworzyła w Świniarach (Świętokrzyskie) Caritas diecezji kieleckiej. To pierwsza tego typu placówka w województwie, dysponuje 15 miejscami - poinformował w czwartek w Kielcach dyrektor Caritas ks. Stanisław Słowik.
Caritas Archidiecezji Białostockiej powołała przedsiębiorstwo społeczne, które będzie zatrudniać osoby wykluczone społecznie. Ma to je aktywizować; za pracę otrzymają wynagrodzenie. Caritas szuka firm, które chciałyby skorzystać z usług spółki.
W rozmowie z KAI wicedyrektor Caritas Polska ks. Marcin Brzeziński alarmuje, że nowa ustawa o lecznictwie, która wejdzie w życie w lipcu tego roku może sparaliżować pracę ponad 330 placówek Caritas.
Św. Nicefor przyszedł na świat około 758 roku. Jego rodzice zaliczali się do najbogatszych mieszkańców Konstantynopola.