Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Wietnamskie władze szukają społecznej legitymizacji nowego prawa, które znacznie organiczna wolność religijną w tym kraju.
Trybunał Konstytucyjny bada w środę, na wniosek RPO, pozbawienie jednostek samorządu terytorialnego prawa do udziału w postępowaniu przed komisjami, które zwracały Kościołowi oraz gminom żydowskim mienie zagrabione im w PRL.
Wenezuela. Przywództwo rządzącej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej uznało zaprzysiężenie prezydenta za czystą formalność, na której obecność zaprzysięganego nie jest konieczna.
Katolicy nie powinni spodziewać się zbyt wiele po trwającym zjeździe krajowym Komunistycznej Partii Chin – uważa kard. John Tong Hon z Hongkongu. Pozostaje jednak optymistą, jeśli chodzi o rozwój stosunków Pekin-Watykan w dłuższej perspektywie.
„Jesteśmy pewni, że Chrystus powołał Kościół nie tylko dla użytku domowego, rodzinnego. Kościół jest głosem sumienia dla tego czy innego narodu - mówił dziś w rosyjskiej telewizji metropolita Hilarion.
Nawet nieidealne procedury są czasem mniejszym złem niż bezmyślność. Ale w tych przypadkach koniecznie trzeba je poprawić. Myśląc przede wszystkim o prawdziwym dobru dziecka.
Przeciwko kwestionowaniu prawa katolików - świeckich i duchownych - do udziału w debacie publicznej opowiedzieli się senatorowie uczestniczący w środowej debacie nad projektem uchwały w tej sprawie. Senacka komisja ustawodawcza rekomenduje odrzucenie projektu.
Zakon Sióstr Franciszkanek od Cierpiących procesuje się z państwem o przyznanie dodatkowej nieruchomości lub ok. 400 tys. zł odszkodowania. Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa chce oddalenia pozwu zakonu.
Premier Donald Tusk nie wykluczył we wtorek, że mimo braku porozumienia ze stroną kościelną rządowy projekt odpisu podatkowego na Kościół w wysokości 0,3 proc. trafi do Sejmu. Zastrzegł, że brak porozumienia dotyczy wysokości odpisu, a nie likwidacji Funduszu Kościelnego.
Biskup miał wygłosić konferencję, a po niej odprawić Mszę dla jej uczestników. Tuż przed rozpoczęciem spotkania otrzymał informację, że kierownictwo ośrodka nie wyraża zgody na celebrację eucharystyczną na tym terenie.
Jeszcze jako kleryk założył oratorium dla młodzieży i kolegium dla biednych chłopców. Jak to zrobił nie zaniedbując studiów, pozostanie tajemnicą.