Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Nawet to, co trudne, co może się wydawać przypadkowe, jest darem Bożej Opatrzności, Jej planów i pomysłów.
100 lat temu, 24 marca 1921 roku, urodził się ks. Franciszek Blachnicki. Wkrótce Ruch Światło-Życie, którego był założycielem, będzie wybierał nowego moderatora generalnego. Rozmawiamy więc z obecnym – ks. Markiem Sędkiem.
W dobie komunizmu, kiedy decyzją władz nakład Biblii był w kraju ograniczony, ks. Blachnicki sprowadził do Polski milion egzemplarzy Pisma Świętego. Chciał, by świeccy byli świadomą i aktywną częścią Kościoła - powiedział PAP bp Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Franciszka Blachnickiego.
Ekshumacja ks. Franciszka Blachnickiego ma dać odpowiedź, czy został otruty - wyjaśnił w Radiu eM Andrzej Pozorski, z-ca prokuratora generalnego, Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN.
Film dokumentalny „Blachnicki. Życie i Światło”, w reżyserii Iwo Kardela, obejrzeć będzie można już 15 listopada w katowickim Kinoteatr Rialto o godz. 18.00. Premiera telewizyjna planowana jest na 24 listopada o 23.10 w TVP1. „Fascynującą biografię bohatera ukazano w szerokim historycznym kontekście” - zapewniają twórcy filmu.
Uroczystość przekazania Orderu Orła Białego odbędzie się na górze Błyszcz k. Tylmanowej 6 sierpnia 2023 r.
O cudach, dowodach na świętość ks. Franciszka Blachnickiego w przypadającą dziś 31. rocznicę jego śmierci mówią: postulator jego procesu beatyfikacyjnego bp Adam Wodarczyk oraz następca ks. Blachnickiego na stanowisku lidera ruchu oazowego ks. Henryk Bolczyk.
W jaki sposób znana obrończyni życia dowiedziała się o ks. Franciszku? Akcja Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z archidiecezji gdańskiej.
Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Walentego prezentujemy Wam 10 wybranych zdań śląskiego kapłana. Znacie wszystkie?
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu jednogłośnie opowiedziała się podczas środowego posiedzenia za upamiętnieniem ks. Franciszka Blachnickiego w 30. rocznicę jego śmierci. "Poświęcił całe swoje życie dobru ojczyzny" - napisano w projekcie uchwały.
Prowadzący surowy i ascetyczny żywot Wolfgang wsławił się zakładaniem nowych klasztorów i reformowaniem tych, które istniały już wcześniej.