W Chludowie zakończył się drugi weekendowy zjazd Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie.
Od piątkowego wieczoru do niedzielnego popołudnia w Chludowie pod Poznaniem odbył się drugi z serii zjazdów organizowanych przez Diakonię Misyjna Ruchu Światło-Życie, mający na celu przygotowanie uczestników do nadchodzących wyjazdów misyjnych. Spotkanie zgromadziło blisko 40 osób, w tym 6 małżeństw z Domowego Kościoła, a jego tematyka skupiała się na wyzwaniach związanych z codziennym życiem misjonarza.
W Chludowie, w ramach całorocznych cyklicznych spotkań przygotowawczych, zakończył się drugi weekendowy zjazd Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie, dedykowany osobom, które pragną podjąć posługę misyjną. Blisko 40 uczestników, w tym 6 małżeństw z Domowego Kościoła, podjęło intensywną pracę nad tematem „zderzenie z realiami” – wyzwaniem, jakim jest adaptacja do warunków życia misjonarskiego.
W trakcie spotkania, uczestnicy mieli możliwość wysłuchania świadectw osób, które już były na swoim doświadczeniu misyjnym. Agata oraz Krzysztof Jankowiakowie odpowiedzialni za Centralną Diakonię Misyjną Ruchu podkreślają, że takie spotkania „stanowią inspirację i źródło praktycznej wiedzy dla osób, które myślą o wyjeździe na misje”. Czas na modlitwę, pytania i budowanie poczucia wspólnoty pozwolił na głębsze zrozumienie i przygotowanie do nadchodzących wyzwań.
Członkowie Ruchu Światło-Życie, którzy uczestniczyli w weekendzie przygotowują się do wyjazdów w różne częściach świata. Oprócz Kenii czy Tanzanii planowane są także rekolekcje oazowe w Kazachstanie czy Boliwii. Natomiast już za kilka dni planowany jest wyjazd na Filipiny, który będzie powrotem oazy w tą część świata po pandemii, która uniemożliwiała podróż w kierunku Oceanii.
Spotkanie niespodziewanie zakończyło się modlitwą w intencji śp. Gizeli Skop, długoletniej współpracowniczki ks. Franciszka Blachnickiego, która wiele wiosła w charyzmat Ruchu, a której śmierć poruszyła zebranych.
Przygotowania do wyjazdów misyjnych w ramach Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie to intensywny i wymagający proces. Obejmują one zarówno zjazdy weekendowe, jak i spotkania online, odbywające się w rytmie rocznym, co zapewnia uczestnikom solidne przygotowanie do nadchodzących zadań. Misje te nie tylko są okazją do niesienia pomocy potrzebującym, ale są też okazją do dzielenia się charyzmatem Ruchu Światło-Życie poza granicami Polski.
Opisuje swoje „duchowe poszukiwania” w wywiadzie dla„Der Sonntag”.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.