Abp Cavalli: Medziugorie miejscem łaski i szkołą modlitwy

To największy konfesjonał świata w chwili powszechnego kryzysu duchowego.

Reklama

„Miejsce łaski” – tak mówi o Medziugoriu, w wywiadzie dla Avvenire, abp Aldo Cavalli, wizytator apostolski dla tego sanktuarium, w rok po objęciu urzędu. Zaznacza „nadzwyczajną żywotność tego miejsca, które stało się największym konfesjonałem świata w chwili powszechnego kryzysu duchowego”.

Wizytator wskazuje na niezwykłe procesy, które obserwuje w Medziugoriu. „W ostatnich miesiącach wielu młodych przed wyjazdem z sanktuarium wyraziło chęć wstąpienia do seminarium” – mówi hierarcha i dodaje, że w ciągu 40 lat oddziaływania tego miejsca „narodziło się tu prawie 800 powołań kapłańskich”. Wizytator wymienia ponadto wiele „sytuacji pozornie nie do rozwiązania”, w których znaleźli się młodzi ludzie. W sanktuarium szukają „promienia łaski, który rozświetli ich życie” i „znajdują ciszę, powalająca się otworzyć, pomedytować i przemyśleć swoje życie”. Arcybiskup nazywa Medziugorie „szkołą modlitwy”. Tłumaczy, że nie ma tutaj „kuchni, atrakcji turystycznych czy kultury, które satysfakcjonowałyby turystów”. Jednak ci, którzy tu docierają dostrzegają u innych „szczególną energię pochodzącą z modlitwy, która często prowadzi do nawrócenia”.

Miejsce, które dziś jest świadkiem obecności niezliczonych tłumów pielgrzymów, gdzie codziennie Mszę tłumaczy się na 15 języków, zaczynało jako mała, oddalona wioska. Także w pierwszych latach fenomenu objawień „lokalni biskupi zajęli ostrożną i roztropną postawę, która jednak przysporzyła dużo cierpienia Medziugoriu” – zaznacza hierarcha i konkluduje: „obecnie klimat się zmienił, pozwalamy łasce działać”.

Abp Cavalli jest wizytatorem apostolskim w Medziugoriu od roku. Jego misja ma charakter duszpasterski, czyli polega na towarzyszeniu lokalnej wspólnocie parafialnej i pielgrzymom. Nie ma na celu ustalenia autentyczności doświadczenia objawień Maryjnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7