Z okazji 85-tych urodzin z całego świata płyną życzenia dla Papieża Franciszka. Konferencja Episkopatu Włoch w liście do Jubilata podkreśla, że to „Słowo Wcielone, Duch Święty, światło, nadzieja i radość są słowami, które naznaczają jego pontyfikat i wskazują kierunek Kościołowi”.
Biskupi Włoscy dają wyraz radości z daru ojca i duszpasterza, który utwierdza nas w wierze i pobudza do działania. Wyrażają pragnienie, aby wspólnie z nim nieść to światło, ciepłe i pocieszające, do każdego brata i siostry, a szczególnie do tych, którzy żyją na marginesie, nie mają głosu, nie są słuchani, a potrzebują choćby jednego spojrzenia, prostego gestu uwagi i troski. Biskupi życzą Papieżowi w imieniu wiernych, aby Maryja, która trzyma nas za rękę i kieruje naszymi krokami, wspierała jego posługę w służbie braterstwa i pokoju.
Również dzieci z przedmieść Rzymu zwracają się bezpośrednio do Franciszka w dniu jego 85. urodzin, wyrażając pragnienie, by móc się z nim bawić, widzieć go, przytulać, odrabiać lekcje i dawać mu prezenty. Są to dzieci, które wspiera Stowarzyszenie Źródło Izmaela, we współpracy z Instytutem Medycznym Solidale Onlus i Urzędem Dobroczynności Apostolskiej.
W krótkich życzeniach, które dzieci z peryferii Rzymu wysłały do Papieża z okazji jego urodzin znajduje się cała niewinność, radość i spontaniczność dzieciństwa. Zwracają się bezpośrednio do Papieża, mówią do niego poprzez „ty” i proponują spotkanie, omijając całkowicie dyplomację dorosłych. Niektórey pytają: „Kiedy przyjedziesz nas odwiedzić?”. Inni mówią wprost: „Czekamy tu na ciebie”. Ale z jakiego powodu? Jest wiele odpowiedzi: „chcę cię przytulić”, „odrobić pracę domową” „pobawić się wspólnie”. „Dziękuję, że nas bronisz” - mówi inne dziecko, potwierdzając, że dzieci w pełni dostrzegają bliskość Papieża i jego zaangażowanie w ich sprawy. Nic dziwnego, że istnieją pewne poufne pozdrowienia, takie jak: „Bye bye Pope Francis”. Jest też klasyczne „Happy Birthday” śpiewane po angielsku, poprzedzone kilkoma pozdrowieniami po hiszpańsku, co świadczy o mieszance etnicznej typowej dla tkanki społecznej rzymskich przedmieść.
Dzieci przygotowały również dla Papieża specjalny prezent. W jego skład wchodzą m.in: książeczka „Mądry mimo wieku” z komentarzami dzieci do nowojorskiej Konwencji o Prawach Dziecka; broszka i bluza z symbolami Magisterium Franciszka i Stowarzyszenia Źródło Izmaela. Wewnątrz znajduje się również: „Dziennik radiowy dla dzieci - kroniki z ukrytych peryferii” czyli inicjatywa mająca na celu ukazanie spojrzenia na świat oczami dzieci.
W diecezjach i parafiach na całym świecie jest ogromne zainteresowanie Jubileuszem - uważa
O zadaniach chrześcijan dla ludzkiego współżycia i społecznego rozwoju.
Galileusza niesłusznie był symbolem opozycji między nauką i Kościołem.