Zapraszają na szlak Maryi

Na zwiększeniu napływu pielgrzymów do Ziemi Świętej zależy nie tylko miejscowemu Kościołowi, ale także państwu Izrael, które z turystyki czerpie znaczne korzyści.

Jak informuje agencja EFE, ostatnio tamtejsze ministerstwo turystyki przygotowało specjalny szlak śladami Maryi. Ma on uzupełniać dotychczasową trasę związaną z życiem Jezusa. Inicjatywa jest przeznaczona przede wszystkim dla pielgrzymów z krajów katolickich, gdzie osoba Matki Zbawiciela ma szczególne znaczenie.

Szlak obejmuje m.in. Zippori w Galilei – domniemane miejsce narodzin Maryi i wydarzenia Zwiastowania, Ain Karem niedaleko Jerozolimy – miejsce nawiedzenia św. Elżbiety, oraz pusty grób Maryi w dolinie Cedronu. Szlak uwzględnia też Betlejem, które znajduje się na terytoriach palestyńskich; stąd izraelskie ministerstwo turystyki przygotowując swój projekt zobowiązało się do współpracy z władzami autonomii.

Zadowolenie z inicjatywy szlaku śladami Maryi wyraził franciszkański kustosz Ziemi Świętej. „Nie możemy mówić po chrześcijańsku o Jezusie nie wspominając o Jego Matce – stwierdził podczas prezentacji projektu o. Pierbattista Pizzaballa OFM. – Nabożeństwo do Maryi Panny istnieje zarówno w świecie katolickim i prawosławnym, jak i w całym chrześcijaństwie”.

Oblicza się, że w ubiegłym roku Izrael odwiedziło prawie 3,5 mln turystów. Niemal 70 proc. z nich to chrześcijanie, z których z kolei połowa to katolicy.

«« | « | 1 | » | »»
 • Ardus
  20.01.2011 23:14
  "Nabożeństwo do Maryi Panny istnieje zarówno w świecie katolickim i prawosławnym, jak i w całym chrześcijaństwie” - ignorancja czy zwykłe bezczelne kłamstwo?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7