Duda: Google poinformował, że zainwestuje w centrum nowoczesnych technologii w Polsce

Dzisiaj oficjalnie firma Google opublikowała informację, że zainwestuje w centrum nowoczesnych technologii w Polsce; inwestycja będzie większa niż Microsoftu - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu.

Prezydent przypomniał na konferencji prasowej, że miesiąc temu firma Microsoft ogłosiła, że zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów w nowoczesne centrum przetwarzania danych.

"Dzisiaj oficjalnie firma Google opublikowała informację, że będzie także inwestowała w centrum nowoczesnych technologii w Polsce, również technologii informatycznych, że to będzie jeszcze większa inwestycja niż inwestycja Microsoft" - powiedział.

"Nie mam wątpliwości, że te amerykańskie inwestycje i ten dodatkowy impuls inwestycyjny, który mają w tej chwili amerykańskie firmy wynika z bardzo skutecznej polityki, którą razem prowadzimy, a która zwiększa poczucie bezpieczeństwa i w Polsce obywateli, i zwiększa poczucie bezpiecznego inwestowania w naszym kraju" - mówił Duda.

Dodał, że to oznacza nowe miejsca pracy "w bardzo nowoczesnej gałęzi, jaka są technologie informatyczne". "Cieszę się, ponieważ mamy w Polsce dużą ilość świetnie przygotowanych do tego, młodych informatyków" - podkreślił prezydent.

"Z całą pewnością jesteśmy w stanie podołać tutaj pod względem intelektualnym najpoważniejszym wyzwaniom" - oświadczył Duda.

Wyraził przekonanie, że "te inwestycje będą z pożytkiem i dla USA, i dla ich firm, a także i dla Polski poprzez miejsca pracy, poprzez zdobywanie doświadczeń przede wszystkim przez młodych ludzi, młodych inżynierów".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7